Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kuvvetli yağışlara dikkat!

Kuvvetli yağışlara dikkat!

Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz, Çankırı, Çorum, Çanakkale çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2015 Cumartesi 11:57
Kuvvetli yağışlara dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Konya, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Ardahan ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz, Çankırı, Çorum, Çanakkale çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığının Marmara'da hissedilir derece olmak üzere batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile yurdun güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA:

Marmara: Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin kuzeyi ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın öğle saatlerinden itibaren bölgenin kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz'de toz taşınımı bekleniyor.

İç Anadolu: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Konya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olarak kuvvetli olmak üzere bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz bölümü ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batısında hafif toz taşınımı bekleniyor.

Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batısında toz taşınımı bekleniyor.

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Kuvvetli yağışlı 21/27

Ankara: Gök gürültülü sağanak yağışlı 17/33

İzmir: Parçalı bulutlu 21/30

Adana: Az bulutlu ve açık, sıcak 23/37

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, sıcak 20/38

Batman: Az bulutlu ve açık, sıcak 21/40

Van: Az bulutlu ve açık 13/28

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com