Advert
Advert
Advert

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Akdeniz, Kırklareli, Antalya, Isparta, Zonguldak, Bolu, Düzce ve Afyonkarahisar çevrelerinde kuvvetli, İstanbul, Bursa, Yalova ve Osmaniye ile Antalya'nın doğu ve Mersin'in batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı
Kuvvetli yağış uyarısı

HABER MRK – Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, ülkenin batı, iç ve güney kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun batısı, Doğu Akdeniz, Kırklareli, Antalya, Isparta, Zonguldak, Bolu, Düzce ve Afyonkarahisar çevrelerinde kuvvetli, İstanbul, Bursa, Yalova ve Osmaniye ile Antalya'nın doğu ve Mersin'in batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 8 ila 10 derece azalacağı diğer bölgelerde, önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Ülkemizin güneyinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları, Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey, Batı Akdeniz'de güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 Km/S), zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 Km/S) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bölgelerimizde hava:

Marmara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin doğu kesimleri ile Kırklareli çevrelerinde kuvvetli, İstanbul, Bursa ve Yalova ile Kırklareli'nin kıyı ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/S) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Afyonkarahisar ile Kütahya'nın kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Antalya ve Isparta ile Mersin'in batı kesimlerinde kuvvetli, Osmaniye ve Anamur ile Antalya'nın doğu ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir ve Konya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra Bolu, Zonguldak ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (60-80 km/s) esmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısı ile zamanla Erzurum, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batısı ile Diyarbakır çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle