Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Kuşlar mısır tarlalarını tahrip etti

Kuşlar mısır tarlalarını tahrip etti

Bitlis'in Tatvan ilçesinde mısır eken çiftçi, kuşların tarlalara dadanması üzerine zarar etti.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2014 Pazartesi 16:33
Kuşlar mısır tarlalarını tahrip etti

tarafından tahrip edilen çiftçi, mağdur olduklarını söylediler. Mısır tarlasından topluca ürün satın alan tüccar da kuşların tarlayı istila etmesi nedeniyle ürünlerinin yüzde 40’ının kuşlar tarafından yenildiğini ve büyük zarar ettiklerini dile getirdiler.

Çiftçiden tarladaki mahsulü toptan satın aldıklarını belirten esnaf Tahsin Baştuhan, aldıkları mısır tarlasının kuşlar tarafından tahrip edildiğini söyledi.

Kuşların tarlayı istila etmesi nedeniyle verdikleri parayı dahi çıkaramadıklarını belirten Baştuhan, “Geçen yıllarda da mısırı toptan alıyorduk. Hasat zamanında toplayarak tezgâhlarımızda satıyorduk. Bu yıl aldığımız tarla maalesef kuşların istilasına uğradı. Tarlaya giren kuşlar, ürünün yüzde 40’ını yedi. Geçim kaynağımız olan bu tarladan zarar ettik. Bizim emeğimiz, işçiliğimiz ve yaptığımız masraflar bir yana,  tarla için verdiğimiz parayı dahi çıkarmış değiliz.” ifadelerini kullandı.

Esnaf Rafet Soyugüzel ise, “Bu mısır tarlasını aldık. Şimdi de kuşların tahrip etmesi nedeniyle zarar ettik. Bu zararımızı karşılayacak imkânımız yok. Haftalardır bu tarlayla uğraşıyorduk, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Zararımız büyük” dedi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com