Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Kurtuluş savaşı belgeseli ne zaman çekilecek?

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden "Şanlıurfa Kurtuluş Savaşı Belgeseli çekilmeli" diye kampanya başlattılar.

Şanlıurfa Kurtuluş savaşı belgeseli ne zaman çekilecek?
Şanlıurfa Kurtuluş savaşı belgeseli ne zaman çekilecek?

Şanliurfa Şehir Arşivi hesabından Cumhuriyetin ilk yıllarında kurtuluş savaşına katılan çeteciler anma törenlerinden çekilmiş bir fotoğrafın altına "Urfa Kurtuluş savaşının belgeseli çekilsin" diye bırakılan nota çok sayıda yorum yapıldı.

konuyla ilgili görüşlerini beyan eden Şanlıurfa Fotorğraf sanatçısı Yasin Küçük: İnan doğru dürüst bir kurtuluş kitabı bile yazılmamış, yapılanları küçük görmüyorum ama yeterli değil!

Gazeteci Yazar Yaşar Duru: Sevgili Yasin, bilerek veya bilmeyerek nasırıma bastığının veya yaramı kaşıyıp kanattın.

Ahmet Durmaz Aslan: dedeler ve kardeşler. Allah Ölenlere rahmet eylesin. Sağ Kalan varmı bilmem ama  Varsa sağ kalanlara esenlikler dileriz.

Mehmet Güneş; bu fedakar dedeler babalar kardeşler ve anneler ile bacılar canları feda ederek bu cennet vatanı kurtararak bizlere emanet ettiler lütfen gün birlik günü hiç bir prokasyona gelmiyelim. ve bu hainleri sevdirmiyelim

Mustafa Singan; Bu belgeselin olmasını isteriz Urfanin kurtuluşunu hep 11 nisanda kutladigimiz temsili anma töreni işte bir manga çete karşı tarafta düşman mangası karşılaşıyor 2-3 tane el bombası atılıp oyunçak tüfeklerin çat pat çıkarmiş oldugu sesler sonrasında SACO nun kafasını bir direge as tören bitti alsana kutlama oysa yeni genç Urfalılar bu törene dahi gitmiyir komik buluyor ve kurtuluş tarihimizi yazan kitapları dahi okumuyor sıkıcı buluyor oysa iyi bir senaryo gercegine tıpa tıp uyan bir belgesel ulusal tv kanallarında olmasa bile Urfa tv kanallarında olsa bile yeter.

www.balikligol.com   

urfa Kurtuluş savaşı şanlıurfa Kurtuluş savaşı belgesel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler