Reklamı Geç
Advert
Advert

KURTULMUŞTAN ERBAKANCILARA ŞOK SUÇLAMA

KURTULMUŞTAN ERBAKANCILARA ŞOK SUÇLAMA
KURTULMUŞTAN ERBAKANCILARA ŞOK SUÇLAMA

Saadet Partisi ile yollarını ayıran Numan Kurtulmuş, Erbakancılarla ilgili şok iddialarda bulundu. İşte Kurtulmuştan, ailesine yönelik tehditlerden, parti paralarına kadar şok açıklamalar...

TRT Haberde dün gece Kozmik Oda programının konuğu olan Saadet Partisinin Eski Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partiden ayrılış sürecinde yaşananlara ve bundan sonra ne yapacağına ilişkin Rıdvan Meminin sorularını yanıtladı. Kurtulmuş programda bir çok bilgiyi ilk kez dile getirdi, işte o çok konuşulacak açıklamalar...

İstanbul il iftarı baskınından sonra partimizin genel başkan yardımcısı olan, 30-40 yıldır bu harekete büyük güç vermiş insanlar fiili tacizlere uğradı. Mesela Sayın Lütfi Esengün, 40 yıldır bu davanın içinde olan birisidir. Ona karşı bir saldırıda bulunuldu. Yine Musa Demirci 40 yılını bu davaya adamış bir isim ona saldırıda bulunuldu. İstanbul İl Başkanının arabasına onlarca kişinin taşlı sopalı saldırısı oldu.Biz önümüzdeki kongreye girsek büyük ihtimalle bu kongreyi alırdık. Bizimle birlikte harelet eden il başkanların, il yönetimlerinin desteği ortadadır. Kerbela derken de şunu kastediyoruz. Kardeş kavgası olmasın istedik. Bütün bunlardan çok daha ağır tablolar olabilirdi. Allah korusun bir kişinin burnu kanasa bunun vebalini biz veremezdik. Rıdvan Meminin bu noktada sorduğu Kan dökmeye varacak bir potansiyel mi sezdiniz ? sorusuna Kurtulmuşun yanıtı netti : Hiç kuşkusuz. Korkarız ki öyleydi. Çünkü bu süreç içerisinde fiili saldırılar yapıldığı gibi benim, eşimin cep telefonları verilerek insanlar kışkırtıldı. Bunlar çok daha ileri noktaya taşınacaktı. Bunun potansiyeli de Türkiyenin dört bir tarafında gösterildi.

İŞ EŞİME VE BANA YÖNELİK ÖLÜM TEHDİDİNE KADAR ULAŞTI

Benim ve eşimin telefonları bazı sitelerde yayınlandı. Bana ve eşime bir çok tehdit telefonları oldu. Bunlar çok açık şekilde oldu. Emniyet de soruşturmaya devam ediyor. Çok ciddi küfürler... hakaretler... iş ölüm tehdidine kadar ulaştı

PARTİ SALTANATA DOĞRU EVRİLDİ VE BİZ AYRILDIK

Erbakanın sözlerini üstüme alınmıyorum. Kendimi Sırat-ı Müstakim üzere görüyorum. Siyaset bu tür terminolojiler üzerinden yapılmaz. Siyaset irade işidir, iddia işidir. Bu da sürü olmayı değil iddia ve irade sahibi olmayı zorunlu kılar. Ben hiçbir arkadaşımın kendisini sürünün bir parçası olarak gördüğünü düşünmüyorum. Ayrılık kararı almak hakikaten hiç kolay değildi. Bu kadar kötü süreçlerle baş başa bırakılacağımızı öngöremedik. Rüyamızda görsek inanmazdık ama anlaşıldı ki mesele saltanata doğru evrilmiş, bu noktada da ayrılık kararını aldık.

DAVUL BAŞKASININ BOYNUNDA TOKMAK BAŞKASININ ELİNDE OLMAZ

Erbakan İran örneğinden hareketle partinin YİKini Velayet-i Fakih konseyi gibi çalıştırmak istedi sorusuna önce Bu iddia doğru değil diyerek yanıt veren Numan Kurtulmuşun devamında söyledikleri ikili yönetim yapısının varlığını doğruladı: Velayet-i Fakih sistemini hayata geçirmek istediği iddiası doğru değil. Zaten Velayet-i Fakih müessesesi bizim siyasi geleneğimize uymaz. Siyasette bu tür ikili müesseseler yürümez. Türkiyede siyasetin açık yapılması lazım. Aramızdaki temel farklılıklardan biri de buydu. Kamuoyu önünde sorumlu kimdir, partinin genel başkanıdır, genel idare kuruludur. Bu yetkili organlar eliyle siyaset yürür. Onun dışında herhangi bir sorumsuz yetkili müesseseyi Türkiye siyaseti kaldırmaz

- Çatışma buradan mı çıktı ?

Çatışmanın temel noktalarından birisi büyük oranda burasıydı.İstişare başka şeydir icra başka şey. Bir her zaman istişareye, başkasını fikirlerine açık olduk. Ama davul başkasının boynunda tokmak başkasının elinde..böyle bir siyaset olmaz

TEŞKİLAT PARASI İLE ALINAN TV 5İN GELİRİ NEREDE BİLMİYORUM

Teşkilatın hisse alımıyla kurulan TV 5in satışından elde edilen gelirin ne olduğuna dair Rıdvan Meminin sorusuna Kurtulmuşun verdiği yanıt yine uzun süre konuşulacak cinstendi:

Ben gözümün görmediği elimin tutmadığı hiç bir konuda yorum yapmak istemem. Bunun ilgililer, bu süreçte para toplamış olanlar bilecek bunu...

PARTİ BİNASININ KİRASI KİME ÖDENİYOR BİLMİYORUM

Numan Kurtulmuş, parti genel merkezinin 36 bin lira olduğu iddia edilen kirasının kime ödendiğine ilişkin soruya verdiği yanıt ta çarpıcıydı :

Bir şirkete ama şirketin arkasında kim var bilmiyorum, Biz geldiğimizde kiramızı ödedik, ama kimdirler bilmiyorum, hesaplar benim kontrolümde değildi. Partinin genel merkez binasına ne kadar kira ödeniyordu bilmiyorum. Genel merkez binasının kimden kiralandığını da bilmiyordum. Bu tür ilişkilerle hiçbir zaman ilgim olmadı.

PARTİMİZDE SOSYAL DEMOKRATLAR DA OLACAK, İLK TOPLANTI BİNGÖLDE

Hiçbir parti masa başında kurulmaz. Anadoluyu karış karış dolaşacağız ve en kısa zamanda hareketimiz partileşecektir. Öyle ümit ediyorum ki 2011 seçimlerine de katılacağız. Yerli, maneviyatçı, anti emperyalist ve daha özgürlükçü bir parti olarak siyasal paydaşlarımızı arttırarak yola devam edeceğiz. Bu görüşlere katılan herkes partimizde yer alacak. Sosyal demokratlar, muhafazakarlar. Yeni Anayasa platformu oluşturacağız. İlk buluşmamız Bingölde gerçekleşecek. Yeni Anayasa isteyen herkesi bir araya getireceğiz. Özellikle referandumdan sonra ortaya çıkmış olan yüzde 58in hakkını hukukunu koruyacak yeni bir siyasal ortaklığı oluşturmaya çalışacağız. BBP lideri Yalçın Topçu ve DPnin Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu ile siyasi birliktelik anlamında herhangi bir görüşmemiz olmadı.

ABYE KATEGORİK OLARAK KARŞI DEĞİLİZ

AB karıştılığı algısını doğru bulmam. Avrupa Birliği bizim için bir medeniyet projesidir derseniz böyle bir anlayışa karşı olduğumu açıkça söyleyebilirim. AB de zaten evrilmekte, gelişmekte olan bir yapı. Bir Avrupa Birliğini reel bir yapı olarak görürüz. Ütopik her şeyi çözen bir maymuncuk olarak görmeyiz. AB ekonomik, toplumsal ve siyasal açıdan toptan kategorik olarak karşı durduğumuz bir şey değil. Biz kendi ekonomik refahımızı da kendi dinamiklerimiz üzerinden sağlarız. Özgürlükleri genişleteceksek kendi dinamiklerimizle yaparız.

cafesiyaset.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
KRALX     2015-02-17 KARDEŞİM TAMAM İYİ HOŞ DA YAZDIKLARIN BUNLARLA BİRLİKTE ŞU VAR Kİ ONU BİLE HİÇE SAYAN İNSAN YOLA GELMEEEEZ. MESELA ÖLÜM OLAYI EN SEVDİĞİNİ EN ÇOK DEĞER VERDİĞİNİ KAYBEDEN İNSAN 2 GÜN SONRA UNUTUVERİP DÜNYA MEŞGALESİNE KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR DEĞİL Mİ?HEM DE HELAL HARAMA YİNE DİKKAT ETMEDEN.
KRALX     2015-02-17 KARDEŞİM TAMAM İYİ HOŞ DA YAZDIKLARIN BUNLARLA BİRLİKTE ŞU VAR Kİ ONU BİLE HİÇE SAYAN İNSAN YOLA GELMEEEEZ. MESELA ÖLÜM OLAYI EN SEVDİĞİNİ EN ÇOK DEĞER VERDİĞİNİ KAYBEDEN İNSAN 2 GÜN SONRA UNUTUVERİP DÜNYA MEŞGALESİNE KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR DEĞİL Mİ?HEM DE HELAL HARAMA YİNE DİKKAT ETMEDEN.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar