Advert
Advert
Advert

Kurtulmuşda Bahçeliye Tepki

Kurtulmuşda Bahçeliye Tepki
Kurtulmuşda Bahçeliye Tepki

 

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisine yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. Bazı Siyasi Parti ve STK’larla birlikte Saadet Partisi’ni AK Parti Hükümeti’ne güvenoyu vermek ve “AKP siyasi yapı Kooperatifi”ne katılmakla suçlayan MHP Liderine cevap veren Kurtulmuş; “Eğer bir AKP siyasi kooperatifinden bahsedilecekse bu kooperatifin en gayretli üyesi Sayın Bahçeli’nin kendisidir. Maalesef dışlayıcı ve suçlayıcı muhalefet anlayışı ile asıl Sayın Bahçeli AKP değirmenine su taşımaktadır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin referandum sonuçları ile ilgili değerlendirmeleri üzerine Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş yazılı bir açıklama yaptı.

BU DEĞİŞİKLİĞİ MHP GETİRSEYDİ YİNE EVET DERDİK

Referandum sürecinin bir güvenoyu değil, gerçek manada bir halk oylaması şeklinde geçmesi için büyük mücadele verdiklerini vurgulayan Kurtulmuş; “Keşke bu süreçte kamplaşma, kutuplaşma yerine Saadet Partisi’nin üslubu tercih edilseydi. Biz yapıcı ve sorumlu muhalefet anlayışımız gereği yeri geldiğinde hükümetin politikalarını en sert şekilde eleştirmemize rağmen, referandum sürecini iktidarın bir güven oylaması olarak görmedik ve en başından beri bir kamplaşma ve kutuplaşmanın içerisinde olmadık. Saadet Partisi’nin referandumdaki tavrı sayın Bahçeli’nin iddia ettiği gibi Saadet Partisi ve AKP arasında bir işbirliği değil, 82 Anayasası ile birlikte millet egemenliğine karşı oluşturulan bürokratik oligarşiyi yıkma adına ortaya konmuş ilkeli bir duruştur. Şunu samimiyetle söylüyorum ki iktidarda MHP olsaydı ve böyle bir anayasa

 

paketini gündeme getirseydi biz bu pakete de evet derdik” dedi.

MHP; AKP DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR

Devlet Bahçeli’nin basın toplantısındaki suçlamalarını, millet iradesine karşı sergilenmiş bir ‘hazımsızlık’ olarak nitelendiren Numan Kurtulmuş şunları söyledi:

“Sayın Bahçeli, referandum sonucunu maksadını aşan bir ifade ile her türlü yolsuzluğa ve yoksulluğa destek olarak nitelendirmiştir. Bu ifade partimize değil en başta milletimize yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Bu yüzde 58’in içinde bütün toplum kesimlerinden yurttaşlarımız bulunmaktadır. Milletimiz referandumu AKP’ye güvenoyu olarak değil ülkenin önünü açmaya yönelik bir demokratik adım olarak desteklemiştir. Eğer Sayın Bahçeli’nin iddia ettiği gibi bir ‘AKP siyasi Kooperatifi’nden bahsedilecekse bu kooperatifin en gayretli üyesi Sayın Bahçeli’nin kendisidir. Maalesef dışlayıcı ve suçlayıcı muhalefet anlayışı ile Sayın Bahçeli AKP değirmenine su taşımaktadır. Şimdi dışarıda suçlu arayarak dikkatleri başka yöne çekmek yerine, dönüp kendilerine bakmalı, nerede hata yaptıklarını sorgulamalıdırlar.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hüseyin okçu     2014-09-01 bence abdullah gül eğer yan çizerse çizilir. davaya ihanet etmiş olur. sonu Abdullatif Şener gibi olur. inşallah kendisine yazık etmez...
Abdullah birisi     2014-09-01 yasin bey siyasi alanda mı kalem oynatıyorsunuz. güzel öngörüler ve tespitler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!