Advert
Advert
Advert

Kurtulmuş, STK temsilcileri ile buluştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, "Hiçbir zaman içimizde şahıs meselesi olmayacaktır ve asıl olan da budur" dedi.

Kurtulmuş, STK temsilcileri ile buluştu
Kurtulmuş, STK temsilcileri ile buluştu

Kurtulmuş, Şanlıurfa'da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir otelde yaptığı toplantıda, 30 Mart seçimlerinde ilginç ittifakların yapıldığını söyledi.

AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen toplantıda ilk olarak konuşan İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, STK'ların yerel seçimde gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek; "Seçimde büyük desteklerinizden dolayı teşekkür ederim" dedi. 

 

Milletin ittifakları ve AK Parti'ye  kurulan tuzakları bozduğunu ifade eden Kurtulmuş, Türkiye'nin, siyasi tarihindeki en zor seçimi atlattığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin rahat geçeceğine inandığını vurgulayan Kurtulmuş, "O seçimde de milletin iradesinin kazanacağına eminiz" dedi.

Milletin, AK Parti icraatlarında memnun olduğunu anlatan Kurtulmuş, halkın büyük Türk medeniyetinin inşasını partilerinden beklediğini aktardı.

"Millet vizeyi vermiştir"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''Millet, yerel seçimlerde bir kere daha AK Parti'nin önünü açmıştır. Bu millet 30 Mart'ta cumhurbaşkanlığı seçimi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a vize verdi. Ayrıca cumhurbaşkanlığı seçimi için önünü açtı. Yerel seçimlerin hemen ardından cumhurbaşkanlığını gündeme getirildi. Bütün saldırılara rağmen halkın güvenini sağlamış bir lider var. Bundan sonra gündemde cumhurbaşkanlığı tartışmaları olacaktır. Çok açık söylüyorum millet seçim sonuçlarına göre vizeyi vermiştir. Sayın Başbakanımız istişarelerini sürdürüyor."

"Numan Kurtulmuş ne olacak' diye siyaset yapmam"

Kurtulmuş, seçim sisteminin değiştirilmesinin Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu bildiklerini ancak bunun daha sonra değerlendirilmek üzere bir kenara bırakıldığını kaydetti.

Başbakanlık için isminin geçtiğinin hatırlatılması üzerine Kurtulmuş, "Bizim amacımız dava taşını gediğine koymaktır. Biz isimler ve kimin ne olacağı hesabı yaparak siyaset yapmayız. Ben 'Numan Kurtulmuş ne olacak' diye siyaset yapmam, bu beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren bu milletin geleceği ve yeniden güçlü büyük bir millet olarak tarih sahnesinde yerini almasıdır. Hiçbir zaman içimizde şahıs meselesi olmayacaktır ve asıl olan da budur '' değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, daha sonra katılımcıların taleplerini dinledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!