Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Kurtulmuş: Saadeti beş paralık yaptılar

Kurtulmuş: Saadeti beş paralık yaptılar

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2010 Pazartesi 21:43
Kurtulmuş: Saadeti beş paralık yaptılar

 Saadet Partisine Erbakan Hoca ekibi tarafından kayyum atandırılması üzerine yeni oluşum çalışmalarını yürüten Numan Kurtulmuş bu sefer ağır konuştu. Necmettin Erbakan kanadını adeta topa tuttu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Partiyi maalesef milletimiz nezdinden beş paralık hale getirenler, kongre salonundan  beri bu kötü süreci yönetenlerdir. Kayyum kararıyla ilgili olarak da, bu kararı alanlar “Aman ne büyük bir zafer kazandık falan zannetmesinler. Ne büyük bir mağlubiyet içerisinde olduklarını zaten çok yakın zamanda millet kendilerine gösterecektir. dedi.

Kayyyum kararından sonra yeni bir siyasi oluşum için harekete geçen, Saadet Partisi MYK üyeleri, il ve belediye başkanları ile Ankarada istişare yapan Numan Kurtulmuş, nihai kararı açıklamadan önce STKlarla görüşmek üzere İstanbula hareket eden Nunan Kurtulmuş, uçağa binmeden NTVye konuştu.

BİR CEMAATİN, GRUBUN PARTİSİ OLAMAZ

“Tam böyle parti düzlüğe çıkmış, kamuoyunda artık alternatif bir parti haline gelmişken, bu kadar planlı bu kadar kötü niyetle karşı karşıya olmamız herkesi rahatsız ediyor, üzüyor. Parti, sadece herhangi bir grubun, bir hizbin, bir cemaatin, bir küçük kliğin partisi olamaz. Öyle olursa milletten karşılığını bulamaz” diyen Numan Kurtulmuş, “Öyle miydi efendim?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Bu hale getirmek isteyenler var. Görüyorsunuz işte. Kongre sonrasındaki süreç bunu bu hale getirmek isteyenleri çok açıkça ortaya koyuyor”

FATİH ERBAKANA: CEVAP VERMEYE DEĞMEZ

Kurtulmuş, Fatih Erbakan’ın “Numan Bey’in tabanda bir karşılığı yoktur” sözleri içinse, “Hiçbir şey demiyorum. Cevap vermem. Çünkü cevap vermeye bile değmeyecek bir sözdür. Ben baştan beri hiçbir arkadaşımızın, hiçbir bizden yaşı büyük olan ağabeyimizin bu süreçlerde söylediği söze cevap vermedim. Herkes ileride pişman olacağı bir sözü söylemekten kendisini alıkoysun.”

MİLLET KENDİLERENE GÖSTERECEK

Bu şekilde olmasını kendilerinin istemediğini kaydeden Saadet Lideri Kurtulmuş, “İftar baskınlarını, kayyum tayinlerini, Önder Sav görüşmelerini, Sabih Kanadoğlu görüşmelerini bunları biz istemedik. Bu partiyi bölmek parçalamak değil, başından itibaren bütünleştirmek, büyütmek çabası içerisinde olduk. Biz baştan beri şunu söyledik; geri adım atmayacağız, kararsızlığımızdan vazgeçmeyeceğiz ama bizim elimizle kimseye zarar gelmeyecek. Bu şekilde hareket etmeye devam ediyoruz. Bu şekilde davranmayanlar çıkacak olan sonuçtan sorumlu olanlardır. Partiyi bu noktaya getirenler, partiyi maalesef milletimiz nezdinden beş paralık hale getirenler, işte kongre salonundan beri bu kötü süreci yönetenlerdir. Kayyum kararıyla ilgili olarak da, bu kararı alanlar “Aman ne büyük bir zafer kazandık” falan zannetmesinler. Ne büyük bir mağlubiyet içerisinde olduklarını zaten çok yakın zamanda millet kendilerine gösterecektir.

Haber 7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com