Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kurtulmuş: Facia hepimizi derinden üzmüştür

Kurtulmuş: Facia hepimizi derinden üzmüştür

HAS Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Şanlıurfa'daki cezaevinde 13 mahkumun ölmesi ile sonuçlanan olay hakkında bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2012 Pazar 18:33
Kurtulmuş: Facia hepimizi derinden üzmüştür
Kurtulmuş, ölüm ile sonuçlanan bu acı olayın tüm detaylarının en kısa süre içerisinde açıklığa kavuşturulmasını istedi.
Şanlıurfa E tipi kapalı cezaevinde 13 mahkumun hayatını kaybetmesi ve 5 mahkumun da yaralanması ile sonuçlanan facia hepimizi derinden üzmüştür. Bu vahim olay, kurulan bir inceleme komisyonu ile en kısa sürede kamuoyu vicdanını rahatlatacak şekilde açıklığa kavuşturulmalıdır. Şanlıurfa'daki dram, bir defa daha tutukluluktan mahkemeye, mahkumiyetten infaza kadar, bütün aşamaları ile yargı reformunun gerekliliğini göstermiştir. Bilinmektedir ki yüksek güvenlikli yeni cezaevleri dışındakiler, neredeyse geçen yüzyılın niteliklerine sahiptir. Urfa cezaevinde de normal kapasitesinin çok üzerinde mahkumun bulunduğu görülmüştür. Cezaevlerindeki bu kötü koşullar bir an önce iyileştirilmelidir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com