Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kurtulmuş; Bu kadar adaletsiz dünyada hangi sorun çözülür?

Kurtulmuş; Bu kadar adaletsiz dünyada hangi sorun çözülür?

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Yeni Bir Kuşak Yetişiyor” adlı toplantıya katıldı. Avrupa’nın mülteci meselesini nasıl çözeceklerine dair bir fikirlerinin olmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Dünya sistemi bu kadar adaletsizlikle doluyken, ne Suriye’yi çözebilirsiniz ne mülteci meselesini ne de bir başka meseleyi çözebilirsiniz.” dedi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2016 Pazartesi 09:30
Kurtulmuş; Bu kadar adaletsiz dünyada hangi sorun çözülür?

Mülteci sorununu çözecek perspektifleri yok”

Avrupa’nın mülteci meselesini nasıl çözeceklerine dair bir fikirlerinin olmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Dünya sistemi bu kadar adaletsizlikle doluyken, ne Suriye’yi çözebilirsiniz ne mülteci meselesini ne de bir başka meseleyi çözebilirsiniz.” dedi.

- 2016-02-15 09:03:06
AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Yeni Bir Kuşak Yetişiyor” adlı toplantıya katılan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Suriye’de yaşanan mülteci sorununa da değindi. Kurtulmuş, Avrupa’nın Mülteci meselesini nasıl çözeceklerine dair bir fikirlerinin olmadığını kaydetti.

Kurtulmuş, “Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki her gün Ege’de Akdeniz’de onlarca masum insan denizden toplanıyor. Bu insanlar savaştan, zulümden, ölümden kaçıyor. Yarım bardak su yarım lokma ekmek için çoluk çocuğunu uyduruk bir bota bindirip Avrupa’ya gitmeye çalışıyor. Bu insanlara Türkiye dışında başka kimse sahip çıkmıyor. Bütün dünya izledi. Ta ki Aylan bebeğin cesedini sahilde görene kadar. Aylan bebeği gördükten sonra meselelerin çözümüne dair bir şey söylemiyorlar. Çünkü yeni bir dünya kuracak vizyonları yok. Bize de diyorlar ki 3 milyar verelim de siz bakın bunlara. Biz kimseden para istemiyoruz. Bizim paramız onlar kadar olmayabilir ama onlardan çok daha büyük gönlümüz var.” dedi.

2 milyon 700 bin Suriyeli olduğunu söyleyen Kurtulmuş, “Bunlar 500 bin mülteci aldığı zaman, ‘bu insanları nereye koyacağız’ diyorlar. Mülteci meselesini nasıl çözeceklerine dair bir fikirleri yok. Suriye’de bir savaş yok. Savaşı çözecek perspektifleri de yok. Bu yüzden dünyanın bütün orduları Suriye’ye geldi. Ukrayna’da kriz var. Ukrayna krizini Avrupa’nın göbeğinde çözemiyorlar. Çözmeleri mümkün değil çünkü nasıl çözeceklerini bilmiyorlar. Dünyada şu anda en zengin yüzde 0.83’ü dünyadaki servetin yüzde 44’üne sahip. Dünya sistemi bu kadar adaletsizlikle doluyken, ne Suriye’yi çözebilirsiniz ne mülteci meselesini ne de bir başka meseleyi çözebilirsiniz. Heyecanınızı anlıyoruz ama sorumluluklarınızın da farkında olun. Bugün dünya Türkiye’nin ortaya koyacağı fikirlere muhtaçtır.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com