Advert
Advert
Advert

Kurtulmuş: Biz Yeni Siyaset getireceğiz

Kurtulmuş, partisinin Şanlıurfa teşkilatınca düzenlenen, ''Yeni Türkiye, Yeni Siyaset'' konferansında Türkiye'de 1950 yılından itibaren gerçekleştirilen seçimlerde farklı partilerin çeşitli dönemlerde iktidarlara geldiğini söyledi.

Kurtulmuş: Biz Yeni Siyaset getireceğiz
Kurtulmuş: Biz Yeni Siyaset getireceğiz
Şanlıurfa Has Parti (Halkın Sesi Partisi) nin düzenlemiş olduğu 'Yeni Türkiye, Yeni Siyaset'' konulu konferansında konuşan Genel başkan Numan Kurtulmuş; Vatandaşların, oylarını 1950 lerden bu yana genellikle muhafazakar/Sağ partilerden yana kullandığını dile getiren Kurtulmuş, bu partilerin Halkın dili ile konuşarak iktidara geldiklerini, ancak iktidar olduktan sonra statükonun dili ile ülkeyi yönettiklerini söyledi.

Kurtulmuş; Türkiye'deki siyaset anlayışının ve muhtevasının değişmesi gerektiğini savundu. Numan Kurtulmuş, partisinin bu anlayışı değiştirerek temiz siyaset yapacak bir parti olarak siyaset sahnesindeki yerini aldığını ifade etti. TBMM'deki partileri eleştiren Kurtulmuş, şunları kaydetti: ''Maalesef CHP, yıllardır süren ve 10 yıllık AK Parti iktidarında ancak çözüme kavuşturulan, imam hatip ve meslek lisesi mezunlarının katsayılarının eşitlenmesini, Anayasa Mahkemesine götürüyor. CHP, AK Parti'ye yardım etmeye devam ediyor. MHP ve CHP, AK Parti'yi geriye çekmeye çalışıyor. Milletin durduğu yerden devletin durduğu yere çekmeye çalışıyor. Uludere'yi görüyorsunuz. O vahim olay, skandal, hata, kusur... Adına ne derseniz diyin, devletin uçaklarıyla kalkıp halkın öldürüldüğü o olay karşısında, Hükümet neredeyse sessiz kaldı, meseleyi örtmeye çalıştı. Devlet diliyle konuşmaya çalışıyor. CHP ve MHP hükümeti geriye doğru çekmeye çalışıyor bizse diyoruz ki 'kardeşim milletin diliyle iktidara geldin, milletin diliyle konuşmaya devam et'. Milletin dediklerini yapmaya devam et. Milletin gösterdiği istikamette yoluna devam et. Ama devletin diliyle konuşursan, statükonun diliyle konuşursan orada bu millet seni değiştirmesini de bilir.

Bu çerçevede biz önden çeken, arkadan iten, hayırda motor, şerde fren olarak, Türkiye siyasetinde milletin istediklerini siyaset sahnesine taşımaya çalışan bir partiyiz. Türkiye'de almış olduğu oy oranın, üstünde etkisi olan bir partiyiz.'' Kurtulmuş, Türkiye kamuoyunda son dönemlerde yeni anayasa tartışmalarının bulunduğuna da değinerek, ''Şu anda parlamento partileri dahil hiçbir parti, anayasayla ilgili bir teklifte bulunmamıştır. Ancak biz HAS Parti olarak anayasa teklifimizi bütün kamuoyuna ve Meclis Başkanına takdim ettik'' dedi.

Haber ve Foto: Mehmet Emin KUŞ/ www.balıklıgöl.comSende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı