Advert
Advert
Advert

Kurtlar Vadisi URFA

Kurtlar Vadisi URFA
Kurtlar Vadisi URFA


'Kurtlar Vadisi'nin yöresel şiveyle ve farklı bir hikayeyle seslendirildiği film CD'leri, Şanlıurfa'da son günlerde en çok izlenen filmler arasına girdi. Filmde 4 Temmuz 2003'te Şanlıurfa Çiğköfte Araştırma Müdürlüğü'nün İngilizler tarafından basılması üzerine Polat Alemdar'dan yardım isteniyor. Yardım çağrısının ardından filmin başrol oyuncuları Necati Şaşmaz "Polat Alengir", Gürkan Uygun "Mıhoti", Kenan Çoban "Abetıran", Erhan Ufak ise "Püsgüllü" ismiyle Urfa'ya doğru yola çıkıyor. Şanlıurfa
türkülerinin ve Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses'in parçalarının fon müziği olarak yer aldığı filmde, seslendirme de yöresel şive ile yapıldı. Bir bölümü seslendirilen ve internette tıklanma rekoru kıran filmi izleyen vatandaşlar, her hafta hayranlıkla izledikleri dizinin karakterlerinin Urfa şivesiyle konuşup, çiğköfte için mücadele vermesinin sevindirici olduğunu söylüyor. Kurtlar Vadisi'nin Urfa versiyonunu izleyenler, "Batılılar bunu fark etsin ki Şanlıurfalılar her şeyin üstesinden geliyor"
dedi.

"İSOTLARIN EFENDİSİ" URFA VERSİYONU DA YAPILMIŞTI 'Yüzüklerin Efendisi' filminin gişe rekorları kırmasının ardından Şanlıurfalı bir grup tarafından "İsotların Efendisi" olarak seslendirme yapılmıştı. Yine Şanlıurfa türkülerinin ve Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses'in parçalarının fon müziği olarak yer aldığı filmde, seslendirme yöresel şive ile yapılmıştı. Filmin yaklaşık yarım saatlik bölümünün seslendirildiği VCD'nin başlangıcında ise, "Bu VCD satış amacıyla üretilmemiştir. İçindeki eserin yapımcının veya Urfalıların yazılı izni olmadıkça herhangi
bir formatta çoğaltılması, dağıtımının yapılması, TV'ler, dijital yayın yapan platformlar ve tüm gelişmiş elektronik dağıtım kanallarında ses veya da görüntülerinin tamamının veya da bir kısmının yayınlanması, ne maksatla olursa olsun umuma açık yerlerde gösterimi ve yasa dışı yollarla kiraya verilmesi yasaktır" ifadesi yer almıştı.
Kim tarafından hazırlandığı bilinmeyen "The Lord Of The İsoters- İsotçuların Efendisi" adlı VCD, piyasada satılmamasına karşılık elden ele dolaşıp kopyalanarak çoğaltıldı. CD'yi izleyenler gülmekten kırılırken, "Yüzüklerin Efendisi" filminin Şanlıurfa versiyonunun çok ilgi gördüğünü belirttiler. Vatandaşlar, "Filmi çok beğendik. Urfayı anlatıyor. Urfa'da günün konusu oldu. Çok güzel ve çok komiktir. Böyle şeyler güzeldir. Zaten monoton bir hayat yaşıyoruz. Bizim de, yabancıların da hoşuna gitmiştir.
Böyle filmlerin devamını bekliyoruz
" dediler.

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır