Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kürtçe Tarif Edilecek mi?

Kürtçe Tarif Edilecek mi?

Şanlıurfa gün geçtikçe turizmin merkezi olmaya başladı. Dünyadan ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve çevre şehirlerden yazın gelmesi ile birlikte akın akın turistler Şanlıurfa’ya akmakta.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2012 Çarşamba 01:01
Kürtçe Tarif Edilecek mi?
Şanlıurfa gün geçtikçe turizmin merkezi olmaya başladı. Dünyadan ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve çevre şehirlerden yazın gelmesi ile birlikte akın akın turistler Şanlıurfa’ya akmakta.

Şehrin tanıtımında ve ticaretinin canlanmasında büyük katkısı olan bu geziler de gelen insanlara yardımcı olmak için tanıtım tabelalarının bulunması ayrı bir zenginliktir.

Dört dilde hazırlanan bu tabelalar gelen turistlere yardımcı olmaktadır. Ancak çevre illerin hepsinden gelen vatandaşlar Kürt olmasına rağmen kendi dillerinde tanıtım tabelalarının olmamasını bir eksiklik olarak görmektedirler.

Düşüncelerini bizimle paylaşan Sosyal Bilgiler Öğretmeni olan Süleyman K.  şöyle dedi ‘‘Türkçe, Arapça, Farsça ve İngilizce olmasına rağmen hem Şanlıurfa da hem de bir çok çevre şehrinde, genelde Kürtlerin yaşadıkları çevre şehirlerden, turistler gelmekte ancak, demokratik açılımın olduğu Kürtçenin televizyon ve üniversitelerde okutulduğu bir zamanda dört dilde hazırlanmasına rağmen Kürtçe dilinde yazılmaması büyük bir eksiklik.
Bence belediye başkanımız ve diğer yetkililer bir an önce bu eksikliği gidermeliler. Şanlıurfa için bir eksikliktir. İnsanlar kendilerini dillerinde tanımak istiyor. Kürtçe duyarlılığı için ilah BDP’nin mi olması lazım?’’
Özel haber: www.balıklıgöl.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com