Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Kürtçe okul için izin talebi alındı

Kürtçe okul için izin talebi alındı

Diyarbakır'da Kürtçe eğitim-öğretim verilmesi için açılacak olan okullar ile ilgili Diyarbakır Valiliğine dilekçe ile müracaat edildi.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2014 Pazartesi 18:55
Kürtçe okul için izin talebi alındı

 Kurdi Der öncülüğünde Diyarbakır’da Kürtçe eğitim verecek bir ilkokulun açılması için yapılan başvuruyu değerlendiren Vali Yardımcısı Mehmet Demir, bu okulun açılmasının önünde kanuni hiçbir engelin olmadığını belirterek, valilik tarafından mühürlenen Ferzad Kemanger eğitim destek evinin kapatılmasının sebebinin izinsiz ve ruhsatsız yapılmış olması olduğunu belirtti.

Demir, “ Geçtiğimiz Mart ayında farklı dil ve lehçelerde eğitim yapılmasına dair kanuni düzenleme yapıldı. Temmuz ayı itibariyle de yönetmelik çıktı. Son zamanlarda gündeme gelen okullar Kürtçe oldukları için değil, izinsiz ve ruhsatsız oldukları için mühürlenmiştir. Bu şekilde açılan hangi okul olursa olsun mühürlenirdi. Şimdi yapılan bu başvuru ile birlikte ivedi olarak gerekli incelemeler yapılacak ve yasal çerçevede gerekli işlemler yapılacaktır” şeklinde konuştu. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com