Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Kürt Sorununa Demokratik Çözüm Mitingi Yasaklandı

Kürt Sorununa Demokratik Çözüm Mitingi Yasaklandı

Barış ve Demokrasi Partisi tarafından Diyarbakır’da düzenlenecek olan "Kürt Sorununa Demokratik Çözüm" konulu açık hava toplantısı iptal edildi.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2012 Cuma 16:29
Kürt Sorununa Demokratik Çözüm Mitingi Yasaklandı

Batman Milletvekili Ayla AKAT başkanlığında tamamı milletvekillerinden oluşturulan düzenleme kurulu tarafından, Daha önce  14 Temmuz 2012 tarihinde Diyarbakır ili İstasyon Meydanında "Kürt Sorununa Demokratik Çözüm" konulu açık hava toplantısı düzenleneceği Diyarbakır Valiliğine müracaatla bildirilmişti.

Diyarbakır Valiliğinin "Kürt Sorununa Demokratik Çözüm" konulu açık hava toplantısını iptal eğittiğini duyurdu.

Şanlıurfa Valiliği’de yasak nedeni ile Şanlıurfa’dan destek için Diyarbakır’a gidişlerin yasaklandığını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak  Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş imzalı basın açıklamasında: “Gerçekleşmesi muhtemel ve istenmeyen olayların önüne geçilebilmesi, genel asayiş, kamu güvenliği ve düzeninin bozulmasının engellenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla, Diyarbakır ili Batıkent Meydanı (boş arazi) ile İstasyon Meydanı bölgesi ve çevresinde 14 Temmuz 2012 tarihinde bahse konu amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmek istenen her türlü toplantı, yürüyüş ve gösteriler ile oturma, açlık grevi, çadır kurma, vb. eylem ve etkinlikler Diyarbakır Valiliğinin kararıyla Yasaklanmıştır” denildi.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com