Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kürt Sorunu ve İslam(cılar) çalıştayı yapılacak

Kürt Sorunu ve İslam(cılar) çalıştayı yapılacak

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin ev sahipliğinde "Kürt Sorunu ve İslam(cılar) çalıştayı" düzenlenecek.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 10:08
Kürt Sorunu ve İslam(cılar) çalıştayı yapılacak

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde düzenlenecek “Kürt Sorunu ve İslam(cılar) çalıştayı” alanında uzman akademisyen ve bilim adamlarının da katılımıyla 19 Aralık Cumartesi günü yapılacak.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, “Kürt Sorunu ve İslam(cılar)” konusunun akademi, medya çevreleri ve toplum bilim uzmanlarının ilgi ve dikkatini çektiğini ifade etti.

Ağırakça, Kürt sorunu şeklinde veya çok farklı isimlendirmelerle ifade edilen sorununun Türkiye’nin güncel problemi olduğunun herkesçe kabul edildiğinin altını çizerek, “Ancak gelinen noktada bu sorun Türkiye kamuoyunu meşgul eden bir problem haline gelmiştir.” dedi.

Birçok farklı zeminde tartışılan ve çözüm önerileri sunulan probleme yönelik İslami camianın tutumunun önem arz ettiğini hatırlatan Ağırakça, İslami camianın Kürt sorununda zayıf kaldıkları ve tutarsız tutumlar sergiledikleri yaklaşımının doğru olmayan bir iddia olduğunu ifade etti.

İlk gün kamuoyuna açık panel oturumları yapılacak, ikinci gün kapalı oturumlar halinde çalışma grupları oluşturulacaktır. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com