Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kürt kadınları Türklerden daha az şiddet görüyor

Kürt kadınları Türklerden daha az şiddet görüyor

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in eşi avukat Reyhan Baydemir halen 700 çocuğun cezaevinde olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Haziran 2012 Pazartesi 12:30
Kürt kadınları Türklerden daha az şiddet görüyor
Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in eşi avukat Reyhan Baydemir, Nevruz kutlamalarının bu yıl yasaklandığını ancak çocuklar yasağa uymadığı için cezaevlerindeki çocuk sayısının "dramatik" bir biçimde artığını savunarak "Halen 700 çocuğun cezaevinde olduğunu sanıyorum" dedi.
"KÜRT KADINLARI NAMUS ADINA ÖLDÜRÜLÜYOR" Erbil'de Mayıs sonunda düzenlenen 2. Kürt Kadınları Ulusal Konferansı'na katılan Reyhan Baydemir, Rudaw gazetesiyle yaptığı mülakatında Türkiye'de Kürt kadınlarının bilinçlenme yönünde adım atmakla birlikte eski geleneklerden henüz kurtulmadığını, Kürt kadınlarının hala "namus" adına öldürüldüğünü kaydetti.

"KÜRT KADINLARI HAKLARININ DAHA ÇOK FARKINDA" Buna karşın Baydemir, "Resmi verilere göre, kadınlara karşı şiddet, Türk bölgeleriyle karşılaştırıldığında Kürt bölgelerinde daha az uygulanıyor" görüşünü öne sürdü ve bunun nedeni olarak da Kürt kadınlarının haklarının daha çok farkında olmalarını gösterdi.

Kürt çocuklarının durumuna da değinen Baydemir, çocukların taş atmadan, slogan söylemekten ve yasak gösterilere katılmaktan yargılandıklarını söylerken "Bu yıl Nevruz kutlamaları yasaklandı. Çocuklar, yasağa uymadı ve bunun sonucu olarak da cezaevindeki çocukların sayısının dramatik biçimde arttı. Halen 700 cocuğun cezaevinde olduğunu sanıyorum" diye konuştu.
ensonhaber.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com