Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya "Kürt halkının tüm meşru haklarını vermeye çağırıyoruz."

"Kürt halkının tüm meşru haklarını vermeye çağırıyoruz."

Kürdistan Alimleri İnisiyatifi Suriye ve Irak'ta yaşanan katliamlar kınanarak bölgede katliam yapan güçler telin edildi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2014 Cuma 16:09

 İnisiyatif adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Bakır Karadeniz, tarihten bu yana Kürdistan bölgesinde haddini bilen, barışçıl, dindar, imanlı, insan haklarına riayetkar, Allahtan korkan zararsız ve dürüst bir millet olan Kürtlere karşı katliamlar yapıldığını belirtilerek, bu katliamların ismi Müslüman olanlar tarafından yapılıyor olmasını telin ettiklerini söyledi.

Müslümanların hiçbir şekilde haksız yere bir cana kıymasının mümkün olmadığını ve Allah’ın ayeti kerimede haksız yere bir cana kast edenlerin bütün insanlığı öldürmüş olabileceği uyarısında bulunduğunu hatırlatan Karadeniz, Peygamberimizin Bedir savaşında ele geçirdiği esirlere karşı muamelesinin bu günkü Müslümanlar tarafından örnek alınması gerektiğinin altını çizdi.

Müslüman, Hıristiyan, Asuri, Şii, Sünni, Kürt, Türk, Arap ve Fars, sivil ve Asker demeden bölgede yapılan katliamların hoş görülemeyeceğini söyleyen Karadeniz, “Kürdistan Alimleri olarak, Kürdistan’ın her dört parçasındaki devletleri, özellikle Türk devletinin yeni hükümetini Kürt halkına karşı yaptıkları zulmü telafi etmeye ve Kürt halkının tüm meşru olan haklarını vermeye çağırıyoruz.” dedi. (Hamza Adiyaman –İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com