Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kürt Bakanı Kürtçe Konuşturmayanlara Şanlıurfa İHH'dan Tepki

Kürt Bakanı Kürtçe Konuşturmayanlara Şanlıurfa İHH'dan Tepki

Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği Başkanı Behçet Atila, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Ziraat Bakanı, Türkiye’den gelen davet üzerine Konya’da katıldığı fuarda açılış konuşmasını kürtçe yapması fuar komitesi tarafından engellenmesine tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2016 Pazar 13:21
Kürt Bakanı Kürtçe Konuşturmayanlara Şanlıurfa İHH'dan Tepki 

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Ziraat Bakanı, Türkiye’den gelen davet üzerine Konya’da katıldığı fuarda açılış konuşmasını kürtçe yapması fuar komitesi tarafından engellenmesine Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği başkanı tepki gösterdi.


Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği başkanı Behçet Atila konu ile ilgili şu açıklamada bulundu; “Konya’da 23-27 mart tarihleri arasında düzenlenen 14. Tarla Teknolojileri Fuarı’ın açılışının davetlisi olarak katılan Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Ziraat Bakanı ve Kürdistan İslami Toplum Partisi (Komela) Siyasi Birim Sorumlusu Abdussettar Mecid, fuarın açılış töreninde konuşmasını anadili ve resmi dili olan kürtçe olarak yapacağını söylemesi üzerine fuar komitesinin buna izin vermemesi büyük bir haksızlık ve zulümdür. Türkiye’ye muhtelif zamanlarda gelen yabancı(misafir) başkanlar başbakanlar bakanlar milletvekilleri, herkes kendi dilinde konuşur, mesela Fransız bakanlar Fransızca konuşur, İngiliz Bakanlar İngilizce konuşur, Rus bakanlar Rusça konuşur sorun olmuyor, olmamalı da.  Ama Kürt Bakanın kürtçe konuşması engelleniyor. Resmi dilinde konuşmasına izin vermeyecekseniz adamı neden davet ediyorsunuz? Amacınız ne? Ne yapmak istiyorsunu? Aslında kürt sorununun temelinde bu kafatasçı zihniyet vardır. Yıllar yılıdır Kürt ve Türk kanının akmasında bu zihniyetin payı çok büyüktür. Irkçılık Şeytanın işidir.  Kim yaparsa yapsın haramdır ve sorunların başlangıç noktasıdır. Kimliğine bakmaksızın tüm ırkçıları kınıyoruz. Hususen de Fuar komitesini bu ırkçı tavrından dolayı kınıyorum.  Tarım bakanımız ve İlimizin milletvekili olan sayın Faruk Çelik’in bu konuya el atmasını, müsebbipleri hakkında işlem başlatmalarını talep ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com