Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kurşunlu Camii'nin yakılmasına tepkiler devam ediyor

Kurşunlu Camii'nin yakılmasına tepkiler devam ediyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi Fatihpaşa (Kurşunlu) Camii'nin yakılmasına toplumun tüm kesimleri tarafından tepkiler gelmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2015 Çarşamba 17:28
Kurşunlu Camii'nin yakılmasına tepkiler devam ediyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde geçtiğimiz günlerde yakılan ve büyük bir kısmı kullanılamaz hale gelen tarihi Fatihpaşa (Kurşunlu) Camii'nin yakılmasına STK temsilcileri ve bölgenin kanaat önderleri sert tepki gösterdi.

PKK’nin geçmişte de mukaddes yerlere saldırdığını hatırlatan İTTİHAD âlimlerinden Molla Sahap Korkutata, “PKK, şimdi ve önceki zamanlarda da İslami sivil toplum kuruşlarına, kurum ve kuruluşlarına molofkokteyli atmış, yakmış ve yıkmıştır. Bunlar, eskiden camileri ahır veya cephanelik yapan düşünce yapısının kalıntılarıdırlar. Bunların İslam dinine düşmanlıktan başka herhangi bir gaye ve gayretleri yoktur.” dedi.

Memur-Sen Batman İl Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında da Diyarbakır’ın Sur ilçesinde cami ve okulların yakılmasını kınadı.

Açıklamada, “İnancımızca kutsal sayılan mekânlar ile eğitim binaları ne yazık ki hedef haline gelmiştir. Çatışmaların bu alanlara çekilmesi kanaatimizce ne insani ne de vicdani bir harekettir. Mabetlerimizin, yüzyıllardır göz bebeği gibi korunduğu bölgemizde hedef haline gelmesi esef verici bir durumdur. Bu çok tehlikeli bir oyundur. Camilerimize ve okullarımıza uzanan bu ellerin derhal geri çekilmesi ve bir daha bu türlü olayların yaşanması ibadet ve eğitim özgürlüğümüzün vazgeçilmez şartıdır.” denildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com