Advert
Advert
Advert

Kürşat Tüzmen motorcu oldu

Kürşat Tüzmen motorcu oldu
Kürşat Tüzmen motorcu oldu

Kürşad Tüzmen ve 50’den fazla motosiklet sürücüsü şehir turu attı.

Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, 12 Haziran seçimlerinden sonra siyasetten elini eteğini çekti. Sportif kişiliğiyle tanınan Tüzmen Türk Chopper Motosiklet Kulübü tarafından Mersin’de düzenlenen etkinliğe katıldı. Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve 50’den fazla motosiklet sürücüsü şehir turu attı.

Gaziantep, Hatay, Adana ve Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden gelen kulüp üyeleri, Adnan Menderes Bulvarı’ndaki Mersin İdmanyurdu Meydanı önünde toplandı.ESKİ BAKAN DA KATILDI

Türk Chopper Motosiklet Kulübü Genel Başkanı Ali Rıza Uygur, şehir turu öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde 300’e yakın "yelekli chopper sürücüsü" olduğunu belirterek, bugünkü şehir turunun sonunda Tüzmen’in de yelek giyerek, "yelekli chopper sürücüleri" arasına katılacağını söyledi.

Uygur, "Bizler kurallara uyan, prensipleri olan ve insana öncelik veren sürücüleriz. Diğer sürücüler kurallara ne kadar uyuyorsa, bizler de en az onlar kadar kurallara uyuyoruz. O yüzden, düzenlediğimiz şehir turlarıyla bu sorunumuza vurgu yapıyoruz" diye konuştu. Kürşad Tüzmen de motosiklet sürücülerinin, trafikte araç kullanan diğersürücüler kadar saygı görmesi gerektiğini ve kuralların yalnızca otomobil sürücüleri için geçerli olmadığını söyledi.

NE ZAMAN MOTORLA ÇIKSAM MUTLAKA BİR ARAÇ SIKIŞTIRIYOR

Trafikte motosiklet sürücülerinin zaman zaman diğer sürücüler tarafından tehlikeye atıldığını belirten Tüzmen, "Bunun en yakın şahitlerinden biriyim. Ne zaman motorla yolculuk yapsam mutlaka bir araç tarafından sıkıştırılıyorum. Trafik kuralları, trafiğe çıkan tüm sürücüler için geçerli. O yüzden herkesin daha fazla trafik kurallarına riayet etmesini istiyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu