Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Kursa katıldılar işsizlikten kurtuldular

Kursa katıldılar işsizlikten kurtuldular

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2010 Cuma 18:25
Kursa katıldılar işsizlikten kurtuldular

ŞUTSO 325 kişiye girişimcilik kursu vermek için İş-Kur ve KOSGEB ile ortaklaşa imzaladığı protokolün ardından başlayan kursları tamamlayan gençler iş kurmak için kollarını sıvadı.

Gruplar halinde verilen girişimcilik kursunun ilki geçtiğimiz gün tamamlandı. Yaklaşık 25 kursiyerin son dersine ŞUTSO Başkan Vekili Osman Baysal katıldı. Girişimcilik kursu alan gençlere kendi başarı hikâyesini anlatan Baysal, kurs gören gençlerin iş yeri açma çabaların ile karşılaştı. ŞUTSO’nun girişimcilik kurslarının başarı ile devam ettiğini dile getiren Baysal, kursa katılan bayan ve erkeklerin bu kursların ardından iş yeri açarak hem işsiz kalmaktan kurtulmuş olacağını hem de işsiz gençlere istihdam sağlayacağını dile getirdi.

ŞUTSO’nun girişimcilik kurslarından faydalanan ve iş yeri açmak için projesini tamamlayanlardan biri de Faruk Aslan(47). Dört çocuk babası Aslan 2 yıldır işsiz olduğunu belirtiyor. ŞUTSO’nun girişimcilik kursu ile yeniden iş sahibi olacağını dile getiren Aslan,”Bu kursa katılanlara kurs süresince her gün maaş verildi. Ayrıca kursun sonunda iş yeri kurmak isteyenlere KOSGEB’in ŞUTSO ile imzaladığı protokol çerçevesinde 7 bin TL hibe veriyor. Bunun yanı sıra da 2 yıl ödemesiz 70 bin TL kredi veriyor. Bin de bu hibe ve krediden yararlanarak Okul araç gereçleri üretim atölyesi açacağım. İl etapta burada 6 kişi istihdam edeceğim. İlerleyen yıllarda istihdam sayımı 50’ye çıkartmayı planlıyorum.”dedi

 

Kursa katılıp ve girişimcilik dersleri alanlar arasında bayanlar da bulunuyor. Kursu bitiren ve iş elbiseleri üretimi yapmak için harekete geçen 3 çocuk annesi Süheyla Uğurlu(30) üretime 5 kişiyi istihdam ederek başlayacağını söyledi. Ailesini geçindirmek ve çocuklarını okutmak için kendi işinin patronu olacağını dile getiren Uğurlu, iş yerinde daha çok bayanların istihdamını sağlayacağını ifade etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com