Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kurbanlıklar Gaziantep'e getirilmeye başlandı

Kurbanlıklar Gaziantep'e getirilmeye başlandı

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesi besiciler Doğu illerinde yaylalarda yetiştirdikleri kurbanlıklarını satmak için Gaziantep'e getirmeye başladı.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba 18:09
Kurbanlıklar Gaziantep'e getirilmeye başlandı

Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte Doğu’dan getirilen kurbanlıklar, şehre yakın bölgelerde kurulan kurban pazarlarında alıcıları beklemeye başlarken, besiciler bayrama sayılı günler kalmasına rağmen henüz satışların beklenen seviyede olmadığını belirtti.

Kurbanlık hayvanların gelmesiyle beraber kurbanlık fiyatları da belli olmaya başladı. Büyükbaş hayvan fiyatları 4 ile-12 bin TL arasında değişirken, küçükbaş hayvanlar ise 500 TL’den başlayıp hayvanın büyüklüğüne göre bin 200 TL’ye kadar çıkıyor.

Yetiştirmiş olduğu kurbanlıkları Van’ın Erciş ilçesinden Gaziantep’e getirdiğini belirten besici Ömer Seher, Kurban satışları ile ilgili olarak satışlardan umutlu olduklarını belirterek, her yıl kurban bayramı öncesi Gaziantep’e kurbanlık hayvan getirdiklerini dile getirdi.

Vatandaşların kurbanlık hayvanlarını şimdiden ayırmaya başladıklarını belirten Seher, satışların iyi olmasını umduklarını belirterek, “Kurbanlık fiyatları şuanda iyi gidiyor. Bayrama günler kala azda olsa satışlarımız başladı. Şimdiden gelerek kurbanlığını seçip ayıranlar var. Bizler, hayvan besicileri olarak memnunuz. Fiyatlar hemen hemen geçen yıl ile aynı. Vatandaşta fiyatları normal buluyor. Tabi bayrama birkaç gün kala daha hareketli günler yaşarız.” dedi.

“Büyükbaş hayvanlar daha çok rağbet görüyor”

Kurbanlıklar için getirdikleri hayvanların genelinin yaylada yetiştirildiğini belirten Seher, “Her yıl Van’dan Gaziantep’e geliyoruz. Müşterilerimize yakın olmak için biraz daha yakın illere geliyoruz. Şuanda elimizde 600-700 civarında hayvanımız var. İnşallah elimizdeki hayvanları tüketip memleketimize döneriz.” ifadelerini kullandı.

Küçükbaş hayvanların yanı sıra büyükbaş hayvanlar da sattıklarını belirten Seher, bu yıl büyükbaş hayvanlara daha çok rağbet olduğunu da belirtti. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com