Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kurban satışı ve yerlerine uymayanlara ceza

Kurban satışı ve yerlerine uymayanlara ceza

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, belediyenin gösterdiği yerlerin dışında kurban satışı yapmanın ve kurban kesmenin yasak olduğunu belirterek, yasağa uymayanlara idari para cezasının kesileceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2015 Pazar 17:06
Kurban satışı ve yerlerine uymayanlara ceza

Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, kurban satıcılarına ve kurban kesmek isteyenlere önemli uyarılarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, belediyenin gösterdiği yerlerin dışında kurban satışı yapmanın ve kurban kesmenin yasak olduğunu belirterek, yasağa uymayanlara idari para cezasının kesileceğini bildirdi.

Açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı süresince kurban satış ve kesim yerlerinde çevre kirliliğine sebep olabilecek faaliyetlerin kontrol altına alınarak toplum ve çevre sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için tedbirler alındığını belirtildi.

Kurban kesip çevreyi kirletenlerin ihbar edilmesi istenilen açıklamada, “Bakanlık; denetim ekipleri ve oluşturulacak komisyon üyeleri ile birlikte Kurban Bayramı boyunca satış ve kesim yerlerinde denetim yapacak. Bakanlık, vatandaşların da bu konuda duyarlı olmasını isterken, kapı önlerinde kurban kesip çevreyi kirletenlerin alo 181 hatlı telefona ihbar edilmesini istedi. Kurban satışı ve kesimi, ilgili belediye tarafından gerekli alt ve üst yapının tesis edildiği veya ettirildiği yerlerde yapılacak. Kurban atık ve artıkları belediyeler tarafından toplanacak.” denildi. 

Kurban satışı ve kesim yasağına uymayanlara para cezasının kesileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “2872 sayılı Çevre Kanunu 20. maddesi gereğince; park, bahçe, cadde, sokak ile bina önleri, meydan gibi umuma açık ve kurban satış ve kesimine uygun olmayan yerlerde bu tür faaliyetlerde bulunanlara 186 TL para cezası kesilecek. Ayrıca, konutlarda atıkları toprağa veren her konut ve bağımsız bölüm için bin 157 TL, Kurban kesim yerlerinde gerekli yasaklara uymayan ve önlem almadan kurban atıklarını toprağa veren işletmelere  ise 46 bin 501 TL idari para cezası uygulanacak.” 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com