Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Kurban kesilmeyecek mi?

Kurban kesilmeyecek mi?

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2010 Pazartesi 22:04
Kurban kesilmeyecek mi?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Türkiyede hayvan rezervi sıkıntısı olmadığını belirterek, Herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya değiliz. Bu itibarla kurban kesimini etkileyecek bir şey söz konusu değil dedi.

Bazı kesimlerin hayvan azlığını bahane ederek Kurban kesme ibadetinin engellenmesini istemesine en yüksek merciden cevap geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Kurban ibadetini engelleyecek bir durum yok dedi ve ekledi:

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının verileri ortada. Ülkemizde 11 milyondan fazla büyük baş, 27 milyon civarında küçük baş havyan bulunuyor. Ülkemizde hamdolsun bir hayvan stoğu sıkıntısı yoktur. Stok azlığından söz etmek mümkün değil. İbadetlerimizi rahatlıkla yapma imkanına sahipiz. Hiç bir ibadet diğerinin yerine geçmez. Her yıl 11 milyon civarında hayvanın yaklaşık yüzde 30u kesilmektedir. Bunun sadece 5te 1i kurban için kesilmektedir. Bu da zaten ihtiyaç sahiplerine gittiği için normal et kesimine dönmektedir.

Yılda 9 milyon kadar da küçükbaş havyan kesildiğini kaydeden Barkadoğlu, Bunlardan 2 milyonu kurban için kesiliyor dedi.

HABERVAKTİM.COM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com