Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Kuranın yakılmasına tepki

Kuranın yakılmasına tepki

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2010 Pazartesi 06:15
Kuranın yakılmasına tepki

Diyarbakırda ve Trabzonda Peygamber Sevdalıları Platformu ve Kuran Nesli Platformu üyelerinin düzenlediği mitingde, Kuran-ı Kerim kopyalarının yakılması protesto edilerek, ABD bayrağı yakıldı.

DİYARBAKIRDA ABD BAYRAĞI YAKILDI!

Bağlar ilçesindeki Batıkent semtindeki boş alanda ABDnin Tennessee eyaletinde bir rahibin Kuran-ı Kerim kopyalarını yakmasına karşı düzenlenen mitingde konuşan Peygamber Sevdalıları Platformu ve Kuran Nesli Platformu sözcüsü Mehmet Erol, son günlerde İslama ve Kurana yönelik saldırıların arttığını söyledi.

İslama ve Kurana karşı haçlı zihniyetinin siyonist zihniyet ile birlikte hareket ettiğini savunan Erol, Amerikada son günlerde bazıları Kuran-ı Kerime karşı yaptıkları alçakça hareketlerle Allaha karşı savaş açmıştır. bizler İslama ve Kurana sahip çıkmak için ceddimiz Selahaddinin yolunda ilerliyoruz. Sizler dün amaçlarınıza ulaşmadığınız gibi bugün de ulaşamayacaksınız. Madem ki onlar 11 eylülü Kuran-ı Yakma Günü ilan ettiler, bizde bugünü Kurana sahip çıkma günü ilan ediyoruz. Kurana sahip çıkmak, onu okumakla, manasını öğrenip, amel etmekle olur. Çocuklarımızı kurana göre yetiştirmekle olur dedi.

Evlerinden getirdikleri Kuranları ellerinde tutan binlerce kişi tekbir getirip, ABD ve İsrail aleyhine slogan attı.

Konuşmaların ardından bir grup ABD bayrağını yaptı.

 TRABZONDA PROTESTO

Trabzonda bir grup, ABDde, 11 Eylül saldırılarını protesto bahanesiyle Kuran-ı Kerim kopyalarının yakılmasını protesto etti.

Kendilerini Trabzon Kuran Aşıkları olarak adlandıran bir grup, ellerinde Kuran bizim onurumuzdur, Kurana canlar feda yazılı pankartlar ve Kuran-ı Kerimlerle Meydan Parkındaki Atatürk Anıtı önünde toplandı.

Grup adına basın açıklaması yapan İbrahim Karaman, sözde 11 Eylül olaylarını protesto adı altında Uluslararası Kuran Yakma Günü planlayan Amerikan emperyalizminin, Kuran-ı Kerime karşı şimdiye kadar sergilenen düşmanlığın en barbarcasını gerçekleştirdiğini iddia ederek, Kuran-ı Kerimi yırtıp yakmaya yeltenen eller, 1.5 milyar Müslümanın mukaddesatına karşı kabul edilemez bir hakaret ve tecavüzü sahneleyerek, batının İslama karşı sürdürdüğü azılı savaşının yüzünü ifşa etti. Son olarak belirtmek istiyoruz ki Kuran-ı Kerimi yakma girişimlerinin sorumlusu ne kilise, ne Hristiyanlar ne de onların din adamlarıdır. Bu şeytanca saldırının ardındaki güç, Amerikan emperyalizmi ve bir kanser uru olan siyonizmdir dedi.

Açıklamanın ardından yanlarında getirdikleri ABD ve İsrail bayraklarını yakan grup, daha sonra dağıldı. Haber7.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com