Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Kur'an talebesi 6 şehidin mertebeleri Allah'ın yanında büyüktür'

'Kur'an talebesi 6 şehidin mertebeleri Allah'ın yanında büyüktür'

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde Kur'an kursunda çıkan yangında hayatını kaybeden 6 öğrenci için açıklama yapan bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Zeki Bilgin, Kur'an talebelerinin Allah katında makamlarının yüksek olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 16:12
'Kur'an talebesi 6 şehidin mertebeleri Allah'ın yanında büyüktür'

Bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Zeki Bilgin, yanında medrese eğitimi alan öğrencilerle beraber, Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Karaağaç (Benîn) köyündeki Kur’an kursunda çıkan yangın nedeniyle hayatını kaybeden öğrenciler için açıklama yaptı.

6 öğrencinin yaşamını yitirmesi ve 3 öğrencinin de yaralanmasına neden olan yangından derin üzüntüler yaşadığını belirten Molla Zeki Bilgin, “Kur’an-ı Kerim ilahi bir kitaptır. Hz. Resulullah’ın (sav) Kur’an hakkında birçok hadisleri mevcuttur. Hz. Muhammed (sav) bir hadis-i şeriflerinde, ‘Kur’an-ı okuyup Kur’an ile amel edenleri, Allah (cc) kıyamet gününde cehenneme müstahak olan ailesinden 10 kişiye şefaatçi olarak kabul eder’ diye buyurmuştur.” dedi.

Büyük fazileti kazanmak üzere aileleri tarafından Kur’an kursuna gönderilen ve elim olayda hayatını kaybeden öğrencilerin şehit mertebesinde olduklarını söyleyen Bilgin, “Kur’an talebesi olan 6 şehit kardeşimiz, elbette mertebe itibarıyla yerleri Allah’ın yanında büyüktür. Bizler derin hüznümüzü bildirmek için seyda ve öğrencilerimizle beraber 6 şehidin ailesine taziye dileklerimizi iletiyoruz. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar ve yakınlarına sabırlar dileriz. Yanarak vefat eden Kur’an talebelerinin şehit olmalarına kesinlikle şüphemiz yoktur. Kur’an talebeleri elbette Allah nezdinde makamları çok yüksektir.” ifadelerini kullandı.  

Said-i Nursi’nin ‘Benim bin tane başım olsa şeriat (Kur’an-Sünnet) yolunda feda etmeye hazırım.’ sözünü hatırlatan Bilgin, “Bu vesileyle bizler de Resulullah’ın (sav) sünnetine intibaa ve Allah’ın (cc) emrine itaat etmek mecburiyetinde olduğumuz için üstadımız Sait Nursi sözünü tastık eder ve o yolda canımızı feda etmeye hazırız.” diye konuştu. (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com