Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Kur'an Talebelerine Yapılan Saldırı Kınandı

Kur'an Talebelerine Yapılan Saldırı Kınandı

Giriş Tarihi: 22 Temmuz 2011 Cuma 21:59
Kur'an Talebelerine Yapılan Saldırı Kınandı

Mersin'in Tarsus ilçesinde PKK/BDP yandaşları tarafından piknik yapan Kur'an talebelerine düzenlenen saldırı, Osmaniye'de yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Tarsus'ta PKK'lılar tarafından Karabucak Camii Kuran Kursu öğrencilerine yapılan saldırıya bir çok derneği bünyesinde barındıran İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu tarafından kınandı
İçerisinde Şanlıurfa: Mustazaf-Der, Şanlıurfa: Yar-Der, Hilvan: Selam Der, Viranşehir: Cami Der, Ceylanpınar: Ensar-Der Ceylanpınar: Bil-Eğitim-der ve Birecik: Uhuvvet Der gibi derneklerin bulunduğu İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu, Osmaniye’de yaptıkları bir basın açıklaması ile kuran kursu talebelerine düzenlenen saldırıyı kınadı.
 
İnsani Hürriyetler ve İnanç Platformu adına yapılan açıklamada "Nerede ve kim tarafından yapılırsa yapılsın, halkımıza ve inancımıza yapılan her türlü gizli, açık saldırıyı ve oynan oyunları halkımızla paylaşacağız." denildi.
 
PKK-BDP Yandaşları Dövdü, Polis Seyretti


Basın açıklamasının devamında "Tarsus'ta Yunus Emre Mahallesi Karabucak Camii Kuran Kursu öğrencilerine piknik yaptıkları bir sırada PKK-BDP yandaşlarınca saldırı yapılmıştır. Saldırıdan kısa bir süre önce polis o çevrede dolaşıyor ve öğrenciler darp edildikleri sırada polis olayı sadece izlemekle yetiniyor. Daha sonra öğrenciler götürüldükleri karakolda terörist muamelesi görüyor. Öğrencilerin verdikleri ifade polis tarafından değiştiriliyor ve polisler istedikleri şekilde ifade yazıp öğrencilere imzalatıyorlar. Burada polisin açıkça komplo kurduğu anlaşılıyor. Devlet komplo kurarsa, millet ne yapsın." ifadeleri kullanıldı.
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com