Advert
Advert
Advert

Kur'an kurslarında sağlık eğitimi

Merkez Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Elazığ'daki Kur'an kurslarında eğitim gören bayan kursiyerlere obezite ve kanser konularında eğitimler verildi.

Kur'an kurslarında sağlık eğitimi
Kur'an kurslarında sağlık eğitimi

 Elazığ il genelinde bayanlara yönelik olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren Kur’an kursları ile iletişime geçen Merkez Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları, eğitim seminerlerini planlayarak hayata geçirdi.

Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Kuran Kurslarında düzenlenen eğitimler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sağlıklı Beslenme ve Obezite Danışma Birimi ile Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından düzenlenen eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Sağlıklı Beslenme ve Obezite Danışma Biriminde görevli Diyetisyen Burçin Aygün, eğitimin düzenlendiği kursiyerlere obezite ile mücadele kapsamında yeterli ve dengeli beslenme önerilerinde bulundu. Eğitimde sağlıklı beslenme için doğru beslenme alışkanlıklarının kazanılmasının önemini vurgulandı. Besin gruplarından süt grubu, et-yumurta-kurubaklagil grubu, sebze-meyve grubu, ekmek-tahıl gruplarına dahil olan besinlerden günlük alınması gereken miktarlar anlatıldı.

KETEM biriminde görevli Hüsniye Köprücüoğlu ise kadınlarda görülen kanserlerden meme kanseri ve rahim ağzı kanseri ile kalınbağırsak kanserleri hakkında bilgilendirme yaptı. Kanserde erken teşhisin önemi vurgulanarak bayanlara kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapılacağını anlattı.

Sağlıklı Beslenme ve Obezite Danışma Merkezine müracaat etmek isteyenlerin aile hekimlerinde kan tahlillerini ücretsiz olarak yaptırarak müracaat edebileceği bildirilirken KETEM biriminde yapılan tüm tektik, tedavi ve eğitimlerin de ücretsiz olduğu açıklamaya eklendi. (İLKHA)   
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle