Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kur'an-ı Kerim dersiyle büyük mesaj!

Kur'an-ı Kerim dersiyle büyük mesaj!

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2012 Cumartesi 19:00
Kur'an-ı Kerim dersiyle büyük mesaj!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Türkiye'de 450 bin öğrencinin Kur'an-ı Kerim'i seçmeli ders olarak tercih ederek kendilerine büyük bir mesaj verdiğini söyledi. Dinçer, ülkenin aydınlık geleceği adına eğitim alanında ciddi adımlar attıklarını belirtti.

Ömer Dinçer, öğrencilik yıllarından arkadaşı olan ve 3 yıl önce Afganistan'da bir uçak kazasında ölen sınıf arkadaşı Bahattin Yıldız adına Erzurum'da yaptırılan eğitim merkezinin açılış törenine katıldı.

Bakan Dinçer törende yaptığı konuşmada, milli eğitim alanında gerçekleştirdikleri icraatları anlattı. İlk ve orta öğretimde seçmeli derslerde öğrencilerin çoğunluğunun matematik, yabancı dil ve Kur'an-ı Kerim derslerini tercih ettiğine işaret eden Bakan Dinçer, "Yeni eğitim sisteminde paradigma değişikliğine gittik. 21 seçimlik ders koyduk. Öğrencilerin yüzde 51'i matematik bilimleri, yabancı dil ve Kur'an-ı Kerim'i tercih etti. Yani öğrenciler bize şu mesajı verdi: 'Biz matematik öğrenip iyi bir üniversite kazanacağız, çünkü matematik başka bilim dallarına da temel oluşturuyor. Bunun için matematik öğrenmek istiyoruz. Sonra yabancı dil öğrenip dünya ile rekabette ayakta kalabilmek gücüne sahip olmak, iyi bir iş sahibi ve yaşam kalitesine sahip olarak küresel dünya vatandaşı olacağız. Bütün bunları yaparken de dinimi, toplumsal değerlerimi, inancımı oralarda bulunup mücadele edeceğim." diyor. İşte bizim de öngördüğümüz eğitim sisteminde yapmaya çalıştığımız şey de bu." diye konuştu.

Ülke nüfusunun yüzde 5,7'sinin üniversite mezunu olduğunu, çağ nüfusunun ise yüzde 30'unun üniversite eğitimi gördüğüne vurgu yapan Dinçer, "Japonya, Güney Kore ülke çağ nüfusunun yüzde 100'ünü üniversite mezunu yapmak istiyor. ABD, toplum nüfusunun yüzde 40'ını yine üniversite mezunu yapmak istiyor. Biz de ise nüfusun yüzde 5,7'si üniversite mezunu. Biz her ilde üniversite açtığımızda 'hamaset yapıyor' diyenlerin bu manzara karşısında dünyanın eğitim alanındaki gelişmelerini pek takip etmediklerini ortaya çıkarttı." ifadelerini kullandı. Dünyabulteni

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com