Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kur'an, Arapça ve Osmanlıca kursları açılacak

Kur'an, Arapça ve Osmanlıca kursları açılacak

Ak Ocaklar Derneği, Kur'an, Arapça ve Osmanlıca derslerinin öğrenilmesi ve öğretilmesi noktasında çalışmalara imza atacaklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2015 Çarşamba 14:20
Kur'an, Arapça ve Osmanlıca kursları açılacak

En çok değer verdikleri konunun gençlik olduğunu belirten Ak Ocaklar Derneği Genel Başkanı Hakan Yiğit, teşkilatçılığın önemi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Şu ana kadar 85’e yakın şube ve temsilcilik açan Ak Ocaklar Derneği'nin dernekler kanuna göre kurulduğunu dile getiren Yiğit, hiçbir siyasi partiyle resmi ve organik bağlarının olmadığını kaydetti.

Amaçlarının misyon ve vizyon çerçevesi içinde etkinlikler ve faaliyetlerini yürütmek olduğunu belirten Yiğit, Ak Ocaklar'ın gelecek adına hayırlı bir nesil yetişmesi noktasında faydalı işler yapmakla mükellef olduğunu söyledi.

Açtıkları ocaklarda, Osmanlıca, Arapça ve Kur’an derslerinin öğrenilmesi ve öğretilmesi noktasında çalışmalara imza atacaklarını belirten Yiğit, “Sertifikalarımızı dağıttık. İnşallah arz ve talepler noktasında kurslarımızın ihtiyaçlara göre değerlendirilip açılması devam edecektir. Sadece kurslar değil birçok meslek edindirme projeleri, gençlik ve sportif faaliyetler, kültür etkinlikleri ve sanatsal faaliyetler, sempozyumlar, paneller düzenlenmiş ve çalışmalar hızla devam edecektir. En çok değer verdiğimiz konu 15 ile 25 yaş arası gençliğin boşta kalmış hissinden kurtarılıp, müspet sosyal faaliyetlere yönlendirmesi şeklinde devam edecektir.” dedi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com