Advert
Advert
Advert

"Kumar ve şans oyunları mutluluk getirmez"

​Kumar ve şans oyunlarının hiç kimseye mutluluk getirmediğini söyleyen Şanlıurfa'nın Hilvan Müftüsü, yılbaşı etkinliklerinden de uzak durulması gerektiğini söyledi.

Hilvan Müftüsü Tahsin Ekim, piyango, loto, toto kumar ve şans oyunu adına yapılan bütün iş ve işlemlerin dinimizce yasakladığını ifade ederek bu tür haramların hiç kimseye mutluluk getirmediğini söyledi.

Kendisine piyango çıkan kişinin görünürde kârlı çıktığını ancak durumun hiç sanıldığı gibi olmadığını söyleyen Ekim, “Çünkü kendisine piyango çıkan kişiler, kendi ifadeleriyle ‘bu para ‘ah’lı paradır’ diyorlar. Kendisine piyango çıkmayan kişiler mutlaka ‘ah’ ediyorlar. Ancak piyango nedeniyle yuvaların yıkıldığını bilmiyorlar. Ömrünün son günlerini sefalet içinde, sokak köşelerinde geçirdiklerini bilmiyorlar.” dedi.

Ekim, “Allah, diğer haramlar gibi piyangoyu da haram kılmıştır ama insanlar maalesef meylediyorlar. Bu bir imtihan meselesidir, kim nefsini tutar buna meyletmezse kurtulur. Çünkü dünya hayatında Allah-u Teâla insanları serbest bırakmıştır. Yapmış olduklarının neticesinde hesap vereceklerdir. Allah korkusu, Allah sevgisi, Allah’a olan İman ve Allah-u Teala’nın cennette ikram edeceği nimetleri insanoğlu hatırından çıkarmamalıdır eğer çıkarırsa bu haramlara meyiller olur.” ifadelerini kullandı.

Müftü Ekim, son olarak bu tür günahların önüne geçmek için eş, dost, tanıdık ve akrabaların uyarılması tavsiyesine bulundu. (Ramazan Şefkatlı- İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü