Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık "Kumar ve şans oyunları mutluluk getirmez"

"Kumar ve şans oyunları mutluluk getirmez"

​Kumar ve şans oyunlarının hiç kimseye mutluluk getirmediğini söyleyen Şanlıurfa'nın Hilvan Müftüsü, yılbaşı etkinliklerinden de uzak durulması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 17:12

Hilvan Müftüsü Tahsin Ekim, piyango, loto, toto kumar ve şans oyunu adına yapılan bütün iş ve işlemlerin dinimizce yasakladığını ifade ederek bu tür haramların hiç kimseye mutluluk getirmediğini söyledi.

Kendisine piyango çıkan kişinin görünürde kârlı çıktığını ancak durumun hiç sanıldığı gibi olmadığını söyleyen Ekim, “Çünkü kendisine piyango çıkan kişiler, kendi ifadeleriyle ‘bu para ‘ah’lı paradır’ diyorlar. Kendisine piyango çıkmayan kişiler mutlaka ‘ah’ ediyorlar. Ancak piyango nedeniyle yuvaların yıkıldığını bilmiyorlar. Ömrünün son günlerini sefalet içinde, sokak köşelerinde geçirdiklerini bilmiyorlar.” dedi.

Ekim, “Allah, diğer haramlar gibi piyangoyu da haram kılmıştır ama insanlar maalesef meylediyorlar. Bu bir imtihan meselesidir, kim nefsini tutar buna meyletmezse kurtulur. Çünkü dünya hayatında Allah-u Teâla insanları serbest bırakmıştır. Yapmış olduklarının neticesinde hesap vereceklerdir. Allah korkusu, Allah sevgisi, Allah’a olan İman ve Allah-u Teala’nın cennette ikram edeceği nimetleri insanoğlu hatırından çıkarmamalıdır eğer çıkarırsa bu haramlara meyiller olur.” ifadelerini kullandı.

Müftü Ekim, son olarak bu tür günahların önüne geçmek için eş, dost, tanıdık ve akrabaların uyarılması tavsiyesine bulundu. (Ramazan Şefkatlı- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com