Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kültür ve Turizm Müdürlüğü 'Erişilebilirlik Belgesi' aldı

Kültür ve Turizm Müdürlüğü 'Erişilebilirlik Belgesi' aldı

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, engelliler için erişilebilir hale getirilmesi nedeniyle, Valilik tarafından Kültür ve Turizm Müdürlüğüne 'Erişilebilirlik Belgesi' verildi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe 23:42
Kültür ve Turizm Müdürlüğü 'Erişilebilirlik Belgesi' aldı

Batman Valiliğinin oluşturduğu  Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından, Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde   yapılan denetim sonucunda, tüm engel gruplarını kapsayacak bir engelin olmadığı ve erişilebilir olduğu tespit edilerek, Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Erişilebilirlik Belgesi verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Direk, kurumu adına, Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı’ya, 'Erişilebilirlik Belgesi’ni sundu.

Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, 5378 sayılı engelliler hakkındaki kanuna göre, kamu kurum ve kuruluşlarına ait resmi yapıların, 8 yıl içerisinde engelliler için erişilebilir hale getirilmesinin istenilmesinden dolayı böylesi bir çalışma yaptıklarını söyledi. 

Aslanlı, “20 Temmuz 2013 tarihinde Valimiz başkanlığında Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu oluşturuldu. Denetleme yapan komisyon uygun olan kuruluşlara Erişilebilirlik Belgesi vermektedir. Kurumumuzda yapılan inceleme sonucunda, tüm engel gruplarını kapsayacak bir engelin olmadığı ve erişilebilir olduğu tespit edilmiştir. Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Müze’ye ait olan iki binaya Erişilebilirlik Belgesinin verilmesine karar verdi. Bizlerde kurumumuz adına almaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com