Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Kültür Müdürlüğünden Kültür Sanat Etkinlikleri

Kültür Müdürlüğünden Kültür Sanat Etkinlikleri

Şanlıurfa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kültür ve Sanat Etkinlikleri devam ediyor.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2012 Salı 10:07
Kültür Müdürlüğünden Kültür Sanat Etkinlikleri

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından,  ilk olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Behçet Arabi Sergi Salonunda “ Ressamların Fırçasında Urfa” adlı yağlıboya resim sergisi ile başlayan etkinlikler  “Kısaslı Aşık Sefai Urfa Kısas Cem Deyişleri Albüm Galası, Müzik Dinletisi ve Semah” gösterisi ile devam etti.

Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Bahçesinde “Urfa Tasavvuf Müziğinde Kazancı Bedih” anısına albüm galası ve ilahi dinletisi yapıldı. Galaya merhum Kazancı Bedih’in sıra arkadaşları olan Celal Çiriş ve ekibi, Mehmet Hanifi Polat, Mehmet Salih Polat ve Mustafa Şahin tarafından ilahiler seslendirildi.

Yine bu kapsamda “Urfa Tasavvuf Müziğinde Akif Hoca “  anısına albüm galası ve ilahi dinletisi yapıldı. Galaya merhum Akif Hoca’nın oğullarının oluşturduğu Grup Hafızlar tarafından ilahiler seslendirildi.

Bu etkinliklerde galası yapılan müzik albümü cd’leri halka ücretsiz olarak dağıtıldı

19 Ekim Cuma günü saat 20:00’de “Urfa Tasavvuf Müziğinde Şeyh İbrahim ve Grup Dergah” albüm galası ve ilahi dinletisi ile Kültür ve Sanat Etkinlikleri devam edecektir. Müdürlüğümüz Kültür Bahçesinde, “Kültür ve Sanat Etkinliklerimiz” kapsamında yapılacak etkinliğe tüm halkımız davetlidir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com