Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Küçükalanlı Köylülerinin Suya kavuşma sevinci

Küçükalanlı Köylülerinin Suya kavuşma sevinci

Şanlıurfa Karaköprü İlçesine Bağlı Küçük Alanlı köyüne döşenen su boruları köylüler tarafından sevinçle karşılandı.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2015 Cumartesi 11:20
Küçükalanlı Köylülerinin Suya kavuşma sevinci

Küçük Alanlı Mahallesine (köyü) döşenen su borularıyla susuz olan köy yıllar sonra suya kavuşacak.
Su borularını döşeyen ŞUSKİ’ye teşekkür eden Mahalle muhtarı Halit Demir; “Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç olmak üzere Belediye Meclis Üyesi Sabri Yetim’e,  ŞUSKİ Genel Müdürü Ferit Dağdeviren’e, İzzettin Polat’a, Mehmet Kızılelma’ya, Ahmet Avcı’ya, Halil Carus’a ve ekibine mahallemize yaptıkları bu güzel hizmetten ötürü teşekkür ederim. Yıllar sonra mahallemize içme suyu gelmesi bizi çok mutlu etti” dedi.


“KARAKÖPRÜ İLÇE BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Küçük alanlı Mahallesine kazandırdıkları sentetik çim saha için Karaköprü Belediyesine de teşekkür etmeyi unutmayan Muhtar Halit Demir; “ayrıca spor tesisleri için de çalışma başlatmaları bizi ziyadesiyle mutlu etti. Kırsal mahalle olduğumuz için yıllarca hizmet görmedik. Urfa Büyükşehir olmasıyla büyükşehir ve ilçe belediyeleri geri kalmış kırsal mahallelere hizmet götürmeleri ile kırsalda yaşayan bizleri ziyadesiyle mutlu etti” diye konuştu.


“DEDAŞ’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Yaklaşık olarak 100 hanenin bulunduğu Küçük Alanlı mahallesinde şimdiye kadar bulunan tek elektrik trafosunu yüzünden elektrik sıkıntısı yaşadıklarını söyleyen Muhtar Demir; “DEDAŞ kısa bir süre önce mahallemizin bu sorununa el attı. Bize ek bir trafo getirdi. Böylece tek trafo yüzünden voltajı düşük olduğu için sorun olan elektrik sorunumuzu çözdükleri için DEDAŞ kurumuna teşekkür ederim” diye konuştu.
Mahallede kanalizasyon, parke taşı ve çok amaçlı salonun da bir an önce yapılması için yetkililere seslenen Halit Demir, “Mahalle halkına sağlıklı yaşam koşulları sağlanması için bu tür eksikliklerimizin ivedilikle gidermesini talep ediyoruz” dedi.
Mikrofonlarımıza konuşan Mahalle halkı, kendilerine hizmet getirilmesine aracılık ettiği için muhtara, Büyükşehire, Şuski’ye, Karaköprü İlçe Belediyesine ve DEDAŞ’a teşekkür ettiler.

Haber: Mehmet Guli Aslan / www.balikligol.com 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com