Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Küçük Suriyeli Misafirlerin Yeni Yıllarını Kutladı

Küçük Suriyeli Misafirlerin Yeni Yıllarını Kutladı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük 2015 yılının ikinci gününde Suruç’ta YİBO’da kalan Suriyeli misafirlerimizle biraraya gelerek, yeni yıllarını kutladı.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2015 Cumartesi 10:29
Küçük Suriyeli Misafirlerin Yeni Yıllarını Kutladı

YİBO’daki incelemeleri esnasında Suriyeli misafirlerimizle birlikte sohbet eden ve yeni yıllarını kutlayan Vali İzzettin Küçük; 2014 yılının iyisiyle kötüsüyle geride kaldığını, 2014 yılı içerisinde komşumuz olan Suriye’de meydana gelen iç savaş dolayısıyla İlimize çok sayıda Suriyeli misafirimizin geldiğini, bu misafirlerimizi kabullenme ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında Şanlıurfalıların iyi bir dayanışma ve misafirperverlik örneği gösterdiğini ifade ederek, Şanlıurfalılara müteşekkir olduğunu, şu anda YİBO’da kalan misafirlerimizle birlikte başka alanlarda kalan göçmenler için 32.500 kişilik bir kampın yapıldığını, bu kampın tamamlanma aşamasına geldiğini, önümüzdeki günlerde bu kampa yerleştirilmelere başlanacağını ve geçici barınma merkezlerinde kalan misafirlerin böylelikle daha modern ve ihtiyaçlarına cevap verecek bir yaşam alanına kavuşturulacağını” dile getirdi.

Daha sonra beraberindekilerle birlikte sınırın sıfır noktasında yer alan Şeyh Mehmet Tepesinde incelemelerde bulunan Vali İzzettin Küçük, burada nöbet tutan askerlerle birlikte çay içerek, bir müddet sohbet etti. Sınırdaki gelişmeleri yerinde inceleyen Vali Küçük burada yaptığı açıklamada; “2014 yılı içerisinde ülkemize can güvenlikleri nedeniyle sığınan Suriyeli misafirlerin en iyi şekilde ağırlandıklarını, kimsenin can, mal ve namus emniyetinin tehlikeye düşmediğini, bunun da Ülkemizin büyüklüğü, güvenlik görevlilerimizin titiz çalışması ve Şanlıurfa ve Suruç Halkının misafirperverliği sayesinde sağlandığını” belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com