Advert
Advert
Advert

Küçük; Milletimizin Başı Sağolsun

Dün gece Ceylanpınar İlçemizde meydana gelen ve 3 Mehmetçiğin şehit olması olayı ile ilgili olarak Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK basın toplantısı düzenledi.

Küçük; Milletimizin Başı Sağolsun
Küçük; Milletimizin Başı Sağolsun

 Valilik Toplantı Salonunda  yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir Basın Toplantısı düzenleyen Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin Küçük: Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde meydana gelen elim olayda  şehit düşen 3 askerimize  Allah'tan rahmet, Türk silahlı Kuvvetlerine, ailesine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

Vali İzzettin Küçük, yaptığı açıklamada, Ceylanpınar ilçesinin Suriye sınırında nöbet tutan güvenlik güçlerine, gece saatlerinde henüz tespit edilemeyen bir yerden ateş açıldığını söyledi.
Vali Küçük, 3 askerin şehit olduğu üzücü olayın araştırıldığını kaydetti.

Şanlıurfa Valisi İzettin Küçük, dün gece Ceylanpınar’da 3 askerin hayatını kaybettiği olayla ilgili açıklama yaptı. Vali Küçük, olayın bir terör saldırısı olmadığını, bir askerin cinnet getirmesi sonucu meydana geldiğini belirtti.

Yaşanan hadisenin dün geceden beri araştırıldığını ifade eden Vali Küçük, “Dün gece 23.15 sularında Ceylanpınar’ın Boztepe köyüne bir buçuk kilometre mesafede sınır nöbeti tutuyorken 3 askerimizden bir tanesi cinnet geçirerek 2 arkadaşını vuruyor ve akabinde kendini öldürüyor.”diye belirtti.

Ulaşılan tüm bilgilerin, saldırı olmadığı yönünde olduğunu belirten Küçük, “Hadise dün geden beri tetkik ediliyor takip ediliyor. Hem Ceylanpınar Başsavcılığı hem de askeri savcılık tarafından ulaştığımız delillerin, edindiğimiz bilgilerin hepsi bu yönde. Tabi dün gece olduğu için biz arazide arama tarama faaliyeti başlattık. Her ihtimale karşı yaklaşık 300 jandarma 150 hareket timi ile geniş çaplı bir operasyon başlattık. İlerleyen saatte hadisenin bu yönden gerçekleştiği şüphelerimiz kuvvetlendi ve şu anda bu kanaate vardık.” ifadelerini kullandı.

Ceylanpınar’daki olayda hayatını kaybeden askerlerin isimleri ve memleketleri ise şöyle açıklandı:

- Piyade Çavuş Ramazan Yel- Kütahya

- Piyade Onbaşı Kadir Yıldız- Kastamonu (Kocaeli Karamürsel’de ikamet ediyor)

- Piyade Er Umut Aslan- Malatya (İstanbul Ümraniye’de ikamet ediyor) (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu