Advert
Advert
Advert

Küçük Kızları podyuma çıkardılar - VİDEO

Şanlıurfa Belediyesi Hayati Harrani Kadın Destek ve Eğitim Merkezi’nde Sosyal Destek Programı(SODES)Projesi kapsamında açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere “Katılım Belgeleri” düzenlenen törende verildi.

Küçük Kızları podyuma çıkardılar - VİDEO
Küçük Kızları podyuma çıkardılar - VİDEO
Hayati Harrani Kadın Destek ve Eğitim Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgeleri düzenlenen törenle dağıtılırken, kursiyer bayanların el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan serginin açılışı da gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe, Mahmut Kırıkçı, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kapaklı, Hayati Harrani Mahalle Muhtarı Ramazan Çiçek ve birçok STK temsilcisi ile birçok davetlinin katılımıyla düzenlenen törene miniklerin defilesi damgasını vurdu.

MİNİKLERİ MANKENLER GİBİ SAHNEYE ÇIKARDILARKursiyerlerin kendi elleriyle ürettikleri birbirinden güzel giysilerin sergilendiği defilede, podyuma çıkartılan miniklerine dafile yaptırılırken büyükler keyifle alkış çaldılar. Salondaki herkes bu yaştaki küçük kız çocuklarının sahneye çıkarmakla ileride üzerlerinde ne gibi etki yapacağını hesaplamadan, gönüllerince eğlenerek alkış tuttular…FAKIBABA: İNSAN ODAKLI HİZMET ANLAYIŞIYLA YOLA DEVAM EDİYORUZ

Hayati Harrani Kadın Destek ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, insan odaklı hizmet anlayışıyla yola devam ettiklerini belirterek, halkın istekleri doğrultusunda güzel projeler oluşturduklarını kaydetti.

Süleymaniye, Hayati Harrani, Eyüpkent, Ferahkent Mahallelerinde olmak üzere 4 ayrı noktada bayanlara yönelik hizmet veren bu merkezlerin sayıca yeterli olmadıklarını dile getiren Başkan Fakıbaba, Topdağı’nda hizmete açacağımız merkezin yanı sıra 2012 yılında Ahmet Yesevi ve Batıkent’te yeni merkezler yapacakları müjdesini verdi.

Fakıbaba, “Şanlıurfa Belediyesi olarak bayanlara yönelik hizmetlerimize her geçen gün bir yenisini ekliyoruz. SODES Projesi kapsamında merkezde verilen kurslara katılarak mesleki beceri elde eden ve ekonomik özgürlüklerini kazanan bayanlarımızın bu başarısı bizleri oldukça mutlu ediyor” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Karavelioğlu ise dezavantajlı sayılan mahallelerde bu gibi merkezler sayesinde çok güzel hizmetlere imza atıldığına değinerek, bu konuda Şanlıurfa Belediyesi’ni ve Başkan Fakıbaba’nın şahsında tüm çalışanları canı gönülden kutladığını söyledi.

Belediye Başkanı Fakıbaba ile diğer davetliler tarafından kursiyerlere katılım belgeleri dağıtıldı ve okunan şiirlerin ardından serginin açılışına geçildi.

Okuma yazma kursuna giderek okuma ve yazma öğrenen bayanların, sahnede artık şiir okuyor olmaları salondaki davetlilerin kısa süreli de olsa duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

FAKIBABA SERGİDEKİ ÜRÜNLERE HAYRAN KALDI

Şanlıurfa Belediyesi Hayati Harrani Kadın Destek ve Eğitim Merkezi’nde Sosyal Destek Programı(SODES)Projesi kapsamında açılan dikiş nakış v.b beceri kurslarına katılan bayanların el emeği göz nuru ürünlerden oluşan serginin açılışını gerçekleştiren Başkan Fakıbaba, ürünlere duyduğu hayranlığı gizleyemedi.

Kursiyer bayanların birbirinden güzel ürünlerini teker teker inceleyen Fakıbaba, defile ve serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Belediye Başkanı Fakıbaba, desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Karavelioğlu’na bir şükran plaketi takdim etti. 

www.balikligol.comHAYATİ HARRANİ KADIN DESTEK MERKEZİNDE DEFİLE TV ile balikligol_com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu