Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Küçük Gelin dizisi tepki gördü

Küçük Gelin dizisi tepki gördü

Kısa süre önce Samanyolu TV ekranlarında yayına giren ve Şanlıurfa yöresinin kötü gösterildiği "Küçük Gelin" dizisine vatandaşlar tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2013 Salı 11:15
Küçük Gelin dizisi tepki gördü

İki hafta önce yayın hayatına başlayan ve 14 yaşındaki bir kızın zorla evlendirilmek istemesini konu alan dizi Şanlıurfalıların tepkisine neden oldu.
Türkiye genelinde yanlış töre ve geleneklerle kenti yansıtmaya çalışan diziye tepkiler sosyal medyanın yanı sıra eylem olarak da dile getirilmeye çalışılıyor.
Memleket sevdalısı Murat Ayneli, isimli vatandaş yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:
"Televizyon ekranlarında bu tür dizi ve filmler yüzünden yıllarca batıdaki, kuzeydeki ve güneydeki bütün vatandaşlarımız bizleri o küçük ekranlara sığdırdıkları küçük insanlar bildiler. Bu olguya bu ön yargıya müsaade etmeyeceğiz. Gelip görenler bilirler, Urfa'nın ve Urfalıların nasıl olduğunu. Biz ki aşiret çocuğu olmamıza rağmen böyle bir şey ne gördük ne de işittik. Söz konusu dizideki o yaşanılan hadiselerde çok eski zamanlarda kaldı. Cahilliğin ve eğitim seviyesinin çok düşük olduğu zamanlardı. Dizi şimdi ki zaman dilimini yansıtmakta…"

-30 yıl öncesi anlatılıyor 
Ayneli açıklamasında dizide anlatılanların gündelik yaşamı aktarmadığını vurgulayarak, "Dizide ki zaman dilimi bundan 30 yıl öncesini yaşatması gerekir. Dizi çekimleri Şanlıurfa'da bile olmadığı halde, Şanlıurfa kültürünü nasıl yansıtmakta merak ediyoruz. Samanyolu TV ve dizi yapımcılarını ve senaristini bu yerinde olmayan senaryo için kınıyoruz. Urfalılar dayanışma ve birlik zamanı Urfa'nın kültürünün yanlış yansıtıldığını sizlerde düşünüyorsanız Radyo Televizyon Üst Kurulu'na ( RTÜK ) telefon açıp şikâyet edin" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com