Advert
Advert
Advert

Küçük Dilan’nın Ölüm Nedeni Açıklandı

Şanlıurfa Valiliği Ulusal ve yerel basın yayın organlarında ‘Küçük Dilan’nın Sır Ölümü’ “3 Yaşındaki Dilan’a Tecavüz mü Edildi” başlıklı haberlere açıklık getirdi.

Küçük Dilan’nın Ölüm Nedeni Açıklandı
Küçük Dilan’nın Ölüm Nedeni Açıklandı

Valilik basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada şöyle denild;  Ulusal ve yerel basın yayın organlarında ‘Küçük Dilan’nın Sır Ölümü’ “3 Yaşındaki Dilan’a Tecavüz mü Edildi” başlıklı haberler kamuoyuna yansımıştır.
10.09.2012 tarihinde Siverek’in Gürakar Beldesinde 112 Acil Komuta Merkezimize yapılan ihbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri, küçük çocuğa yabancı cisim aspirasyonu öntanısı ile müdahale etmiş Siverek Devlet Hastanesi’nde yapılan 45 dakikalık müdahaleye rağmen küçük çocuk kurtarılamamıştır.
Hayatını kaybeden çocuğun yaşının küçük olması sebebiyle müdahalede bulunan sağlık ekipleri tarafından kesin sonuç için Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna otopsi yapılması için gönderilmiştir.
Güvenlik güçlerinin soruşturma başlattığı konuyla ilgili olarak Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’nun yaptığı otopsi sonucunda Dilan B’nin yabancı cisim yuttuğu için hayatını kaybettiği “Dilan B’nin aynı gün yapılan otopsisinden elde edilen bulgulara göre, kişinin ölümünün yabancı cisim aspirasyonuna bağlı mekanik asfiksi sonucu meydana geldiği” şeklinde raporda yer almıştır.
Otopsi sonucunda; çocuğa herhangi bir cinsel istismarda bulunulmadığı ve tecavüz edildiğine dair hiçbir bulguya rastlanmadığı; küçük çocuğun bakire olduğu adli tıp raporuna yansımıştır.
Dilan B’nin ailesinin beyanında da 3 kardeş bahçede oynarken, Küçük Dilan’ın bir şey yuttuğunu, yanında oynayan kardeşlerinin kendilerine söylediğini ve bunun üzerine sağlık ekiplerine bilgi verdiklerini bildirmişlerdir.
Bu bilgiler ışığında internet sitelerine ve sosyal medyaya yansıyan haberlerin tamamının gerçek dışı olduğu anlaşılmıştır.
Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!