Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Kronik Hastalıklar nasıl izlenir? İzlemi yöntemi seminerle anlatıldı

Kronik Hastalıklar nasıl izlenir? İzlemi yöntemi seminerle anlatıldı

Mardin Halk Sağlığı Müdürlüğü, aile hekimlerine yönelik “Kronik Hastalıkların İzlemi ve Yönetimi” eğitim semineri düzenledi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2016 Pazartesi 12:14
Kronik Hastalıklar nasıl izlenir?  İzlemi yöntemi seminerle anlatıldı

 

Mardin’de Halk Sağlığı İl Müdürlüğünce, aile hekimlerine yönelik "Kronik Hastalıkların İzlemi ve Yönetimi" eğitimi verildi. Mardin Artuklu Üniversitesi Konferans salonundaki eğitim, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Sakarya tarafından verildi.

2008 yılında 57 milyon ölümün yüzde 63'nün dünyada bulaşıcı olmayan hastalıklar nedeniyle yaşandığını kaydeden Sakarya, hastalıkların kalp damar hastalıkları, diyabet, kanser, kronik solunum yolu hastalıkları olduğunu aktardı.

Aile hekimlerinin bulaşıcı olmayan hastalıkların yönetiminde çok önemli bir rol üstlendiklerini belirten Sakarya, “Bu nedenle bulaşıcı olmayan hastalıkların yönetimi ile ilgili eğitim gereksinimlerinin karşılanması, uzmanlık dernekleri ile işbirliklerinin sağlanması gerekir.” dedi.

Programın sonunda sunumu yapan Prof. Dr. Sakarya'ya Halk Sağlığı Müdürü Saffet Yavuz tarafından plaket verildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com