Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Kriz değil, Belediye vurdu!

Kriz değil, Belediye vurdu!

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2011 Perşembe 12:40
Kriz değil, Belediye vurdu!

Sırrın ve Karaköprü güzergâhlarında sefer yapan Özel Halk otobüsünde çalışan yaklaşık 60 muavin işsiz kaldı.

 

Sırrın ve Karaköprü güzergâhlarında çalışan, Özel Halk Otobüsleri muavinlerinin işlerine son verildi. İşten çıkarılan muavinler nasıl bir iş yapacaklarını düşünmeye başladılar. İşsiz kalan muavinlerden bazıları, "Belediye ile kooperatifler anlaşmayınca cezalar bizlere kesildi. Bu Ramazan ayı içerisinde ne yapacağız? Ne yiyeceğiz? Cebimizde paramız kalmadı eve gidemez olduk," diye sitemlerini dile getirdiler.

Uzun süreden beri bu mesleği yapan ve bundan sonra ne yapacağını da şaşıran bir Muavin yetkililere seslenerek; "Bu olaylarda karambola gidenler biz olduk. Kendimize göre bir düzenimiz vardı, Belediyenin yanlış bir kararı hepimizi işsiz bıraktı.

Şanlıurfa Belediyesi, trafiği rahatlatmak ve modern taşımacılık yapmak için ulaşım master planı çerçevesinde bir takım uygulamalara girişmişti. Özel halk otobüsleri şoförleri bu plan çerçevesinde kendilerine sunulan havuz sistemi, kart sistemi vb. anlaşmaların tek taraflı olduğunu ve kendilerine zarar vereceğini belirterek bu duruma karşı çıkmış, kentin çeşitli bölgelerinde "Zulüm Çadırları" kurarak olaya tepki göstermişlerdi.

 

Vatandaşlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının tepkisi üzerine grevden vazgeçen halk otobüsü şoförleri çalışma kararı almışlardı.

Karaköprü ve Sırrın güzergâhında çalışan Halk Otobüsleri almış oldukları kararla, masraflarını çıkartmadıkları gerekçesi ile yaklaşık 60 muavinin işine son verdi.

Karaköprü ve Sırrın güzergâhında çalışan Halk otobüsü işletmecileri, diğer güzergâhlar da çalışan Halk otobüslerin de muavinlerinin işlerine son verileceği öğrenildi.

Murat Çiftçi / GAP Gündemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com