Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Kredi kartları yönetmeliğinde değişiklik

Kredi kartları yönetmeliğinde değişiklik

Kuyumcu ve telekominikasyon ürünlerinde kredi kartları ile taksitlendirmeyi engelleyen yönetmelik, Resmi Gazetede yayımlanan son değişiklikle, kuyumculardan yapılan alışverişin taksitlendirilmesine imkan tanındı.Yönetmelik, telekominikasyon ürünleri için ise, bir değişiklik yer almadı.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2014 Çarşamba 08:42
Kredi kartları yönetmeliğinde değişiklik

HABER MRK-  Kuyumcu ve telekominikasyon ürünlerinde kredi kartları ile taksitlendirmeyi engelleyen, 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26.ncı maddesinin yedinci ve sekizinci fıkraları, bugünkü (22/10/2014) Resmi Gazetenin 29153. sayısında yayımlanan son değişiklikle, kuyumculardan yapılan  alışverişin  taksitlendirilmesine imkan tanındı.

Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikte, şu hükümler yer alıyor:
“10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci ve sekizinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir

 

“  “(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kuyumla ilgili harcamalarda bu süre dört ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyonla ilgili harcamalarda ve yemek, gıda, akaryakıt ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz."

"(8) Yedinci fıkranın ikinci ve üçüncü cümlesi kurumsal kredi kartları hakkında uygulanmaz." “ (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com