Advert
Advert
Advert

Kredi kartı kullanıcıları dikkat! Artık...

Kredi kartını iptal ettirmek isteyen müşterilerin taleplerini ağırdan alan bankalara kesilen ceza 7 kat arttırıldı.

Kredi kartı kullanıcıları dikkat! Artık...
Kredi kartı kullanıcıları dikkat! Artık...

Müşteri sayısını artırmak için bir dönem sokakta bile kredi kartı dağıtan bankalar, tüketicilerin kart iptal taleplerini ağırdan alıyor.

Kartlarını iptal ettiremeyenler şikâyetlerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) üzerinden yaparak daha çabuk sonuç alabiliyor. Şikâyetleri dikkate alan kurul, kart iptal taleplerini yerine getirmeyen bankalara ceza yağdırıyor. Konuyu dikkate almayan bankalara kesilen cezalar eskiye göre 7 kat daha ağır. Daha önce kredi kartını 7 gün içinde kapatmayan bankalara 2 bin lira ceza verilirken, yeni düzenlemeyle bu ceza 10-15 bin liraya kadar çıkarıldı. Üst düzey bir BDDK yetkilisi, kredi kartı aidatının ardından en fazla şikayeti kredi kartı iptalbaşvurularıyla ilgili aldıklarını kaydediyor. Tüketicilerin başvurularını anında değerlendirmeye aldıklarını ve son günlerde çok sayıda bankaya ciddi anlamda ceza yazıldığını belirten yetkili, bankaları kart iptal taleplerine karşı daha duyarlı olmaları konusunda uyarıyor. İptal başvuruları, BDDK tarafından 'yazılı' olarak alınıyor. Böylece banka veya tüketici arasında 'iptal talebi geldi-gelmedi' tartışmasının yaşanması önlenmiş oluyor. İptal edilen kartlar, BDDK veya Bankalararası Kart Merkezi'nde (BKM) oluşturulan bir sistem aracılığıyla kontrol ediliyor. Geliştirilen bir programla, kredi kartı iptal talepleri anında bu iki kuruluşa düşüyor.

Kaynak: Zaman

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
collins     2014-07-03 MERHABA HER ONE, MY NAME Collins, BİZ TÜM ÜLKELER TÜM PARA OLDU boyut kredi GÖNDER BU KREDİ İŞ KREDİ VE SO YOU ME SO İLETİŞİM Kredi İhtiyaçları, BIZ, Kredi sadece 50,000 $ 100,000 $ GÖNDERİLECEK benim ilk ÜCRET SO SİZE GÖNDERİLEN OLACAKTIR IS Will bana inanmak, BİZ para 24 48 SAAT vE GÖNDER: Ben söz veriyorum, 20.000.000 $ maliyeti Me gönderilen $ BU kimliği gibi 50.000.000 $ a Kredi miktarının gibi bir $ 10,000.000 gönderdi ve ilk ücret 10,000.000 vE İLETİŞİM olacak: sakyloancompany @ gmail. com ........ (1) TAM ADI: (2) KREDİ MİKTARI GEREKLİ gibi: (3) Telefon Numarası: (4) adresi (5) Zaman: (6) ÜLKE: (7) seks:
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın