Advert
Advert
Advert

KPSSde iptal kararı her an gelebilir

KPSSde iptal kararı her an gelebilir
KPSSde iptal kararı her an gelebilir

Devlet Denetleme Kurulu, Yükseköğretim Kurulu ve savcılığın üç koldan başlattığı Kamu Personel Seçme Sınavı soruşturmasını YÖK daha da derinleştiriyor.

YÖK Başkanı Özcan, Olayların asıl kaynağı olduğu iddia edilen Eğitim Bilimleri testinin yanı sıra Genel Yetenek - Genel Kültür testlerini de incelemeye aldık. Diğer testlerde de kopya ihtimalinden şüpheleniyoruz dedi.

O TEST İPTAL EDİLEBİLİR

KPSSde 5 ayrı başlıkta sınav yapıldığını, bunların tek tek inceleneceğini belirten Özcan, şöyle konuştu:

Eğer araştırma sonucunda sadece Eğitim Bilimleri Testinde kopya olduğu kesinleşirse, sınavın tamamı yerine sadece o testi iptal etme yoluna gideriz. Eğitim Bilimleri Testinde 350 kişinin tam puan aldığını biliyoruz, ama Denetleme Kurulunun hazırladığı ön raporla bu rakamın diğer testler de dahil edildiğinde artabileceğini yönünde şüphelerimiz var. Kopya olasılığı raporda da kuvvetli ihtimaller arasında yer alıyor. 3 bin 227 kişiyle ilgili incelememiz de devam ediyor. Savcılığa bu kişilerin isimlerini gönderdik. Şimdi Denetleme Kurulunun incelemelerini de göz önüne alarak Genel Yetenek-Genel Kültür testlerini inceleyeceğiz.

SAVCILIK BEKLENİYOR

Dün akşamüstü Başbakan Recep Tayyip Erdoğanı ziyaret eden YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan da iptal konusu için savcılık kararını bekleyeceğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ile bir araya geldi. Görüşmede KPSS skandalı ve ÖSYMnin yeniden yapılandırılması konuları gündeme geldi.

Başbakanlık Merkez Binada gerçekleşen kabul, yaklaşık 20 dakika sürdü. Kabulün ardından YÖK Başkanı Özcan, basın mensuplarının KPSSnin iptalinin söz konusu olup olmayacağı yönündeki sorusuna Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcısının kararı bekleniyor yanıtını verdi.

Özcan ÖSYMnin yeniden yapılandırılmasının Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmede gündeme gelip gelmediği konusunda ise Evet bu konu gündemde. Bununla ilgili de bilgiler verdim açıklaması yaptı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması