Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim KPSS İçin Başvurular Başlıyor

KPSS İçin Başvurular Başlıyor

ÖSYM'den yapılan açıklamada, 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans düzeyinde başvurularının 5 Mayıs Pazartesi günü başlayacağı, 14 Mayıs'a kadar süreceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2014 Pazar 17:53
KPSS İçin Başvurular Başlıyor


2014-KPSS’ye lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecek. Bir lisans programından mezun olan veya mezun olabilecek durumda olan adaylardan Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlik kadrolarına atanmak isteyenler ile Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin de 2014-KPSS’ye başvuru yapmaları gerekiyor. Tüm adayların 2014-KPSS’nin Cumartesi Sabah oturumuna katılmaları zorunlu olacak.
Sadece cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 40 TL, cumartesi sabah oturumu ile birlikte diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 80 TL; tüm oturumlara girecek adaylar 160 TL ödeme yapacak.

 Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.trİnternet adresinde yayımlanacak.

Başvuru süresinin uzatılmayacağı belirtilirken, başvuru süresi içinde başvurusunu tamamlamayan adaylar, 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacak 2014-KPSS’ye, 20 Temmuz 2014 tarihinde yapılacak ÖABT’ye ve 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacak Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine (DHBT-Lisans) katılamayacak.

Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabilecek. Ayrıca kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

Adayların başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri gerekiyor.

2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacak. 2014-KPSS kapsamında; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Temmuz 2014 tarihinde, Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ise 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacak.


Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren iki yıl; ancak öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanın geçerlilik süresi bir yıl olacak. Bu süreler içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam edecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com