Advert
Advert
Advert

KPSS adaylarına kritik uyarı

KPSS adaylarına kritik uyarı
KPSS adaylarına kritik uyarı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), ortaöğretim ve ön lisans mezunlarına yönelik yapılacak olan Kamu Personel Sınavının (KPSS) ileri bir tarihe ertelenmesi nedeniyle adayların kendilerine gönderilen sınava giriş ve kimlik belgelerini saklamaları konusunda uyarıda bulundu.

ÖSYM Sakarya Temsilciliği, 11 Temmuz 2010da lisans mezunlarına yönelik yapılan sınavda soruların çalındığı ve kopya çekildiği yönündeki iddialar nedeniyle ertelenen KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavına girecek adayları uyardı.
Temsilcilikten yapılan açıklamada, ortaöğretim ve ön lisans mezunlarına yönelik yapılacak KPSSye girecek olan adayların kendilerine gönderilen sınava giriş ve kimlik belgelerini saklamaları gerektiği belirtildi. Daha önce Eylül ayında yapılması planlanan sınavla ilgili sınava giriş ve kimlik belgelerinin adaylara gönderildiği kaydedilen açıklamada; Ertelenen bu sınavın uygulanacağı yeni tarihler belirlendiğinde adaylara yeniden sınava giriş ve kimlik belgesi gönderilmeyecektir. Bu sınava girecek adaylar sınava eski tarihli sınav giriş ve kimlik belgeleri ile gireceklerdir. denildi.

KPSS SORUŞTURMASINDA SÜRPRİZ BULUŞMA

KPSS iddialarıyla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınanın ÖSYMnin Bilkentteki binasında önceki gün başladığı inceleme, dün de polis ekiplerince sürdürüldü. Sakınanın dün sürpriz bir şekilde YÖK Denetleme Kurulu Başkanıyla görüşmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları, dün sabah saatlerinde ÖSYMnin binasına geldi. Polis memurlarının Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınandan aldıkları talimatla incelemeye önceki gün kaldıkları yerden başladıkları öğrenildi.

ÖSYMnin binasına giden savcı Sakınan, ilk olarak ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağanla görüşmüş, ÖSYMdeki görevli bazı kişilerden de sınav sorularının hazırlanması, basımı ve dağıtımıyla ilgili bilgi almıştı.
Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınanın ise YÖKte Denetleme Kurulu Başkanı ile görüştüğü öğrenildi.

ÖZCAN ÇAĞIRDI BEN DE GELDİM

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, KPSS iddialarına ilişkin ÖSYMde yürütülen aramalar sürerken YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ile görüşmek için YÖKe gitti. Ünal Yarımağanın, Özcan ile görüşmesinin, Özcanın daveti üzerine gerçekleştiği belirtildi. YÖKe gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yarımağan, YÖK Başkanı çağırdı, ben de geldim dedi.

GÖRÜŞME 15 DAKİKA SÜRDÜ

Prof. Dr. Özcanın makamında gerçekleşen görüşme, yaklaşık 15 dakika sürdü. Prof. Dr. Yarımağan görüşmenin ardından ÖSYM binasına geçti. Bu arada, KPSS iddialarıyla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan da ÖSYMye geldi.

SAVCI SAKINAN YÖKTE

Sakınanın daha sonra YÖKe giderek Denetleme Kurulu Başkanı Mustafa Solak ile odasında bir saate yakın görüşme yaptığı öğrenildi.Etiketler:  ösym kpss 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır