Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Kozluk'ta yarım kalan cami inşaatı yardım bekliyor

Kozluk'ta yarım kalan cami inşaatı yardım bekliyor

Batman'ın Kozluk ilçesinde yapımı devam eden Hz. Zeynelabidin Camii inşaatı hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2015 Pazar 15:48
Kozluk'ta yarım kalan cami inşaatı yardım bekliyor

Kozluk’un Tepecik Mahallesi’nde Hz. Zeynelabidin Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneğini kurup, dernek başkanlığını yürüten ve babasının vasiyeti üzerine devlet hastanesi çevresinde bulunan arazisinin 2 bin 500 metrekaresini camii yapılması için bağışlayan Mehmet Zeki Işık, yarıda kalan Hz. Zeynelabidin Camii inşaatının tamamlanabilmesi için hayırseverlerin yardım ve desteklerini bekliyor.

Amacının Kozluk’ta en büyük yeşil alana sahip görkemli bir camii yapmak olduğunu,  bundan dolayı hastane çevresinde bulunan arazisinin 2 bin 500 metrekaresini cami için bağışladıklarını belirten Işık, “Mahalle sakinleri ve hayırsever vatandaşlar ile caminin yapımını üstleniyoruz. Camii inşaat alanı yaklaşık bin metrekare olacak, geri kalan bin 500 metre kare yeşil alan olacaktır. 600 kişilik kapasiteye sahip olan camimiz hem yeşil alan genişliği hem de bayanlara ait mescit, Kur’an kursu ve abdest bölümü ile Kozluk’ta ilk olacak. Çift minareli yapacağımız caminin içi kadar dış çevresi de örnek olacak. Çevre düzenlemesi ve yeşil alanı oldukça geniş olan caminin vakit namazları dışında da halkın huzur bulacağı bir mekân olacaktır. Hz. Zeynelabidin Camii Derneği olarak, zamanımızın büyük bir bölümünü caminin inşaatı için harcıyoruz. Hayırsever halkımızın yaptığı ve yapacağı yardımlar sayesinde caminin en kısa zamanda bitmesini umut ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yedi aydır cami inşaatına başladıklarını ve caminin kaba inşaatının bitmek üzere olduğunu söyleyen Hz. Zeynelabidin Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyelerinden Ebubekir Işık ise “Camimizin borçları çok olduğundan inşaat durma noktasına geldi. Camimizin yapımına devam etmek için hayırseverlerin yapacakları yardımları bekliyoruz. Caminin tamamlanması için ortalama 500 bin TL’ye ihtiyaç vardır.” dedi.

Hz. Zeynelabidin Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği adına açılan banka İBAN (TR77 0001 0004 8069 7267 9650 01)  ve hesap numarasından (0480697267965001)  yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerin bağışlarını yapabileceklerini ifade eden Işık, ayrıca camii inşaatına katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerin 0533 390 93 06-0545 914 63 29 cep telefonu numaralarından da iletişime geçebileceklerini ifade etti.  (Muhammed Said AKSOY/İLKHA)     

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com