Advert
Advert
Advert

KÖYLERDE PARKE TAŞI DÖŞEMESİ DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in talimatları ile Şanlıurfa genelinde bulunan yerleşim birimlerinde İl Özel İdaresi tarafından kilit parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

KÖYLERDE PARKE TAŞI DÖŞEMESİ DEVAM EDİYOR
KÖYLERDE PARKE TAŞI DÖŞEMESİ DEVAM EDİYOR


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in girişimleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden hibe edilen kilit parke taşı üretim makinesinin alınmasıyla birlikte kurulan tesislerde üretim sürüyor. İl Özel İdaresi’ne ait tesislerde üretilen günlük 1000 metrekarelik kilit parke taşı ise Şanlıurfa’da köylerin sokaklarına döşeniyor.

Bütün köylere üretilen parke taşlarının dağıtımını planlayan İl Özel İdaresi, yaklaşık 3 bin yerleşim biriminin olduğu Şanlıurfa’da Yenisu Köyü ve Akçamescit Köylerinde çalışmalar tamamlamış; Merkez Akziyaret ve Anaz Köyü ile Suruç Gölen Köyü’nde kilit parke taşı döşemeye devam etmektedir.

Öte yandan Akziyaret Köyü’nde 2 Mart 2013 tarihinde Vali Celalettin Güvenç’in katılımıyla köyde parke taşı döşeme işi başlatılarak 18 bin metre parke taşı köyün ana arterlerine döşenmiştir. İl Özel İdaresi’ne ait tesislerde üretilen kilit parke taşlarının yüzde 75’i Akziyaret Köyü’nün yollarında kullanılmış olup; cami, taziye evi ve mezarlık yoluna da parke taşı döşeme çalışmaları sürdürülmektedir.

Çalışmaların sürdüğü Akziyaret Köyü Muhtarı Ahmet Yetimoğlu, köylerinde kilit parke taşı döşeme işinin devlet vatandaş işbirliği ile devam ettiğini söyledi. Kent merkezlerine göre daha kaliteli taşın ilk olarak köylerine döşendiğini anlatan Köy Muhtarı Yetimoğlu, “Yolun boyutuna göre taş döşeniyor ve burada gerçekten güzel bir çalışma ortaya çıktı. Bu da bizi mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti