Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Köydeki Öğrencilere Şehri Tanıtma Gezisi

Köydeki Öğrencilere Şehri Tanıtma Gezisi

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim, Sanat ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) tarafından, “Kentimi, Kendimi Tanıyorum” adıyla, “Köy İlköğretim Okullarındaki Çocuklarda Kent Kültürü Bilinci Oluşturma Projesi” kapsamında 1000 öğrenci 26 Mart 2012-13 Nisan 2012 tarihleri arasında Şanlıurfa kent merkezinde gezdiriliyor.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2012 Salı 12:04
Köydeki Öğrencilere Şehri Tanıtma Gezisi


Şanlıurfa Merkez İlçeye bağlı 12 köy ve beldede bulunan ilköğretim okullarındaki 8. sınıfta okuyan 1000 öğrenciye Şanlıurfa’nın kültürel değerlerinin tanıtılacağı gezilerde;  Arkeoloji Müzesi, Kurtuluş Müzesi, El Sanatları Müzesi, Mutfak Müzesi, Müzik Müzesi, Haleplibahçe Mozaikleri, Balıklıgöl-Dergah, Tarihi Çarşılar, Sokaklar ve evler ile tarihi alanlar gezdirilip bilgilendirilecek.

Bireylerin çocukluk döneminde edindiği bilgi, beceri ve tutum, erişkinlik dönemini kapsayan kalıcı değişikliklere neden olduğundan; çevrelerindeki kültürel değerleri sevdirerek tanıtmak ve gezdirmek çocuklarda “koruma bilinci”ni de geliştirecektir.

“Köy İlköğretim Okullarındaki Çocuklarda Kent Kültürü Bilinci Oluşturma Projesi” ile bulunduğu kenti ve müzelerini hiç görmeyen küçüklerin bu alanları gezip görerek “kültürel bilgi”ye erişmeleri ve “koruma bilinci”ne ulaşmaları amaçlanmakta.

Proje ile “geleceğin gençleri ve büyükleri”nin tarihine ve kültürüne karşı daha bilinçli hale getirilmesi hedeflenmekte.

10 gün boyunca sürecek gezilerde, her gün bir okulun öğrencileri okullardan araçlarla alınıp gezdirildikten sonra öğlen yemeği ikram edilip tekrar köylerine bırakılacaklar.

Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde başlatılan proje, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ile ŞURKAV tarafından yürütülmekte ve finanse edilmekte.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com